Як перевірити заряд батарейки.

Наскільки сильно розряджений гальванічний елемент або акумулятор? Без приладів, хоча і найпростіших, на це питання не відповісти. Незалежно від типу приладу, провести доведеться одне або два виміри.
Інструкція
1
Підключіть до елементу або батареї вольтметр. Навантаження поки не підключайте. Ви визначите електрорушійну силу джерела. Якщо він складається з декількох елементів, поділіть результат вимірювання на їх кількість. У свіжого марганцево-цинкового елемента ЕРС повинна дорівнювати приблизно 1,8 В, у нікель-кадмієвого або нікель-метал-гидридного акумулятора - 1,4 В, у свинцевого - від 2,3 до 2,4 В, а у літієвого елемента або літій-іонного акумулятора - 3,7 В. Не тримайте навантаження підключеною занадто довго.
2
Підключіть до елементу або батареї навантаження, споживаючу такий струм, на який елемент розрахований. Одночасно приєднаєте і вольтметр. Результат вимірювання, якщо елементів в батареї декілька, також поділіть на їх кількість. Напруга під навантаженням повинно впасти до 1,5 В для марганцево-цинкового елемента, 1,2 В для нікель-кадмієвого або метал-гидридного акумулятора, 2 В для свинцевого акумулятора, 3 В для літієвого елемента, 3,7 В для літій-іонного акумулятора.
3
Для визначення ступеня зарядженості окремих банок свинцевого акумулятора використовуйте спеціальне пристосування - навантажувальну вилку. Вона складається з вольтметра, дротяного резистора і щупів. Правильно виберіть таку вилку в залежності від ємності акумулятора. Ніколи нічого не підключайте до акумулятора і не відключайте від нього, якщо він при цьому заряджається, або поряд йде зарядка інших акумуляторів, і в повітрі мається водень.
4
Якщо акумулятор розрядився, зарядите його. Ніколи не заряджайте звичайні гальванічні елементи, особливо, що містять металевий літій. Для заряду акумуляторів, що містять літій в будь-якому вигляді, застосовуйте тільки фабричні прилади.
5
Пристосування, аналогічні вилкою навантаження, випускаються і для звичайних гальванічних елементів і батарей. Виберіть на такому приладі тип елемента або батареї, після чого опір навантаження і межа вимірювання будуть встановлені автоматично. Підключіть джерело, потім на шкалі прочитайте результат.
6
Якщо акумулятор розрядився, зарядите його. Ніколи не заряджайте звичайні гальванічні елементи, особливо, що містять літій. Для зарядки акумуляторів, що містять літій в будь-якому вигляді, використовуйте тільки фабричні пристрою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xXQXGjAICIk