Як створити проект з дітьми.

Якщо ви не хочете, щоб діти у ввіреній вам групі не нудьгували, щоб між ними не виникало конфліктів, доручіть їм роботу над спільним проектом. Злагоджено діючи разом, вони будуть отримувати навички роботи в колективі, які стануть в нагоді в дорослому житті.
Інструкція
1
Виберіть, над яким саме проектом дітям доведеться працювати. Найкраще буде, якщо їм доведеться що-небудь створювати. Бажано, щоб об'єкт, над створенням якого їм належить працювати, був не тільки цікавим, але і довговічним. Це може бути великий (площею в кілька квадратних метрів) макет місцевості з підсвічуванням.
2
Дізнайтеся, хто з дітей що вміє робити. Ви обов'язково виявите декількох хлопців, що володіють навичками в галузі дизайну, роботи з інструментами, а у деяких - навіть талант організатора, керівника. Відповідно до виявлених навичками розподіліть між дітьми ролі в групі. Якщо виявиться, що та чи інша дитина з покладеним на нього завданням справляється погано, запропонуйте йому спробувати іншу роль.
3
Пам'ятайте, що ймовірність виникнення конфлікту спільна робота над спільним проектом повністю не виключає. Учасники можуть сперечатися про те, як саме краще оформити об'єкт творчості, які технології краще застосувати при його створенні, і т.д. Навчіть їх знаходити компроміс, поступатися один одному. Або запропонуйте їм, скажімо, виконати частину макета (якщо робота йде над ним) в одній техніці, а частина - в інший.
4
Зрозуміло, що в повному обсязі навичками і знаннями для роботи над проектом діти в групі не володіють. Терпляче відповідайте на всі їхні запитання, самі давайте їм при необхідності підказки. Невсипно стежте за тим, як працюють діти, не відволікаючись на що-небудь стороннє ні на хвилину. Особливу увагу приділяйте питанням техніки безпеки. Ні за яких умов не підвищуйте голос на дітей.
5
Коли отримають готовий результат, не забудьте похвалити дітей. Обов'язково знайдіть для об'єкта творчості дітей місце на постійній виставці дитячих робіт, наявної в установі. Щоб його не пошкодили маленькі глядачі, встановіть навколо нього прозорі огорожі.