Як очистити голос. Як зробити голос дзвінким.

Люди, яким доводиться часто виступати на публіці або просто багато говорити протягом дня, часто стикаються з проблемою прочищення голосу і зв'язок. Часом голос і зовсім пропадає зважаючи надмірних навантажень. Тому, варто виконувати перевірені рекомендації по очищенню та постановці голосу.
Вам знадобиться
  • - Пол.
Інструкція
1
Поставте хребет на місце. Як не дивно, основою красивого і чистого голосу є саме прямий хребет і красива постава. Ви, напевно, помічали людей, який сутуляться. Вони не можуть вимовити нічого виразного, оскільки їхні легені затиснуті непрямий поставою. Отже, встаньте на підлогу, поставте ноги на ширину тазостегнового суглоба і випрямити повністю спину. Голову тримайте прямо і дивіться вперед. Починайте повільно опускати шийний хребець вниз, тобто нахиляйте поступово голову. Після цього почніть опускати весь спинний відділ разом з руками. В кінцевому положенні ви повинні як би повиснути і руками трохи торкнутися підлоги. Далі просто в такому ж темпі поверніться в початкове положення.
2
Опустіть кадик вниз. Після того як ви відчули хребці і поставили їх на місце, приступите до наступної вправи. Спочатку нащупайте свій кадик 2-ма пальцями і зробіть кілька протяжних позіхів. Під час виконання одного глибокого позіхання натисніть на кадик, щоб він опинився нижче початкового положення. Це дуже дієвий механізм з очищення голосу!
3
Позбавтеся від хрипів. Покладіть руку трохи вище живота (на діафрагму) і зробіть декілька переривчастих смішків: «Х-х-х-х-х-х». Відчуйте, як скорочується діафрагма. Зробіть 3-4 серії по 1 хвилині на кожну. Смійтеся, таким чином, щоранку і чистий дзвінкий голос вам забезпечений!
4
Зробіть голос сильніше. В цьому нам допоможе цілюще дихання животом. Покладіть руку на живіт і поробіть різкі вдихи-видихи протягом хвилини. Розслабте після м'язи живота і почніть говорити будь-яку фразу на видиху! Це дуже ефективна техніка прочищення голосу і формування сильного тембру.
5
Проробіть вправу «в'єтнамський мову». Засуньте 3-4 пальця в кулаці в рот і проговорите на вдиху: «нга - нго - нгу - нге - нгя». Виконайте це завдання протягом 2 хвилин, не більше! Ви відразу відчуєте, як змінюється ваш голос!
Зверніть увагу
Треба відчути кожен хребець при виконанні першої вправи.
Корисна порада
Намагайтеся не отхаркивать перед виконанням вправ на очистку голоси.