Як коптити чорнослив. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Чорнослив не тільки обов'язковий компонент так улюбленого багатьма компоту з сухофруктів. Сам по собі він дуже корисний і смачний. Всім відомо його благотворну дію на шлунково-кишковий тракт. Але крім цього, чорнослив здатний піднімати імунітет, поглинати вільні радикали і завдяки цьому, навіть надавати омолоджуючий ефект на організм і покращувати стан шкіри.
Вам знадобиться
    • На 1 кг чорносливу:
    • 4 кг 500 г сливи
    • 100 г питної води
    • 10 л води
Інструкція
1
Якщо у вас є бажання коптити чорнослив самостійно, в домашніх умовах, будьте готові до того, що це досить тривалий процес. В результаті ви отримаєте дуже смачний десерт, що зберіг максимальну користь. Виглядати ваш чорнослив буде трохи не так ошатно, як той, який ви бачите в магазині, проте врахуйте, що блиск на покупному чорносливі досягається шляхом хімічної обробки і обкурювання газом.
2
Відберіть тільки цілі і нечервівие сливи. Добре промийте іх.Поставьте на плиту каструлю з водою і, коли вода закипить, розведіть в ній питну соду з розрахунку 100г соди на 10 літрів води.Опустіте сливу в содовий розчин буквально 10-20 секунд. Бланшіровка допоможе дещо прискорити процес висушування. На плодах з'явиться сіточка дрібних тріщин.
3
Викладіть сливи на рушник обсохнути. Коли плоди висохнуть, акуратно наколи їх в декількох місцях виделкою. Досить кількох проколів. Кісточку виймати не потрібно, доведено, що плоди, висушені з кісточкою, зберігають значно більше вітамінів і мікроелементів.
4
Тепер розкладіть сливу в один шар на листі духовки. Сушити чорнослив потрібно в кілька прийомів по 4 години кожен. Перші 4:00 температура в духовці повинна бути дорівнює 40-45 градусам, наступні 4 години - 60 градусів, а потім нагрівання доведіть до 75-80 градусів. Кожні 4 години виймайте деко з духовки і давайте плодам охолонути до кімнатної температури. Це необхідно зробити, щоб плоди при перегріванні не лопнули і не втратили сік. Остигати зливу повинна приблизно години 3-4. Намагайтеся перевертати остиглі плоди, щоб домогтися рівномірного подсушіванія.Досушівайте чорнослив, вийнявши дека з духовки, при кімнатній температурі.
5
Готовий чорнослив має бути еластичним, темним, матовим і як би злегка покритим пилом. Це означає, що в процесі обробки використовувалася хімія.Прі промисловому копченні чорносливу для прискорення процесу використовує обкурювання димом (сірчистим ангідридом), а так само обробка плодів гліцерином. Саме завдяки такій обробці вони мають блискучий, лискучий вигляд. Однак ви приготували по-справжньому корисний і чистий продукт.Храніть готовий чорнослив слід в сухому прохолодному місці, розклавши по паперовим пакетам, щоб уникнути відсирівання.
Корисна порада
Можна охолоджувати плоди, включивши вентилятор або створивши на кухні рух повітря, відкривши вікно.