Як зробити тверда обкладинка.

Старі книги занепадають, діти «затягують», зачитують свої улюблені книжки, що називається, «до дірок». Звичайно, можна викинути їх як макулатуру, купити нові - благо, вибір сьогодні великий. А якщо книга дарування, з автографом, та просто дорога як пам'ять? Не поспішайте, відреставрована річ буде тільки цінніше.
Вам знадобиться
  • Картон, папір, бязь або марлевка, шило, нитки, клей ПВА, струбцини.
Інструкція
1
Для того щоб відреставрувати розпадається на окремі аркуші книгу, найкраще зібрати для неї тверда обкладинка. Перед цим зберіть всі листи за номерами сторінок. Часто книги набирають з груп окремих зошитів, в цьому випадку слід прошити кожну з них нитками через нові отвори, які можна проткнути шилом.
2
Для основи обкладинки розкроїте картон: дві скоринки, рівні по ширині листам книги, по висоті - більше на 8 мм. Ширина корінця повинна бути рівною товщині книжкового блоку, висота - як у перших двох частин. З паперу відповідного кольору викроїте лист за такими параметрами: ширина корінця, 8 і 8 мм відступу по сторонах, ширина двох аркушів обкладинки + по 3 см припуску по горизонталі і вертикалі.
3
Розкреслите папір, як показано на фотографії, промажте картон клеєм, накладіть на розмітку. Зверху покладіть на корінець намазаний клеєм прямокутник пакувального паперу, обігніть припуски облицювальної паперу всередину, де необхідно подмажьте ще клеєм. Відкладіть до повного висихання клею, придавивши вантажем, щоб уникнути зморшок від с'ежіваніе.
4
Тепер акуратно і точно сумістите стопку прошитих зошитів книги, притисніть вантажем на краю стола так, щоб склеїти зовнішню сторону згинів. Промазав її клеєм, накладіть шматок марлі або бязі, пригладьте до торця, зверху ще раз намажте клеєм і накладіть смугу канви, залиште сохнути. Припуски марлі повинні залишитися вільними для приклеювання форзаців. Складені і підігнані листи форзаців з щільного ватману намажте клеєм по 5 мм у згину, прикладіть до блоку книги, зверху обклейте припусками марлі і затисніть все в струбцину до висихання.
5
На наступний день нанесіть шар ПВА на обкладинку зсередини, вклейте в неї книжковий блок з форзацами. Щоб надлишки клею не забруднили видимі ділянки вашої книги, прокладете всередину аркуші паперу в передній і задній форзац, але ненадовго, щоб вони не присохли. Потім вийміть їх, а книгу протріть по торцях свіжої склейки і залиште остаточно сохнути.
Ви написали книгу, наприклад, збірка віршів або дамський роман і хочете подарувати свій твір друзям. А грошей на друкарське оформлення у вас немає. Нічого страшного. При наявності терпіння, посидючості і певних навичок ви зможете переплести ваше подарункове видання самостійно, в домашніх умовах. Щоб зробити книжковий палітурка , вам знадобляться найпростіші інструменти і матеріали.
Вам знадобиться
  • Дві дошки, дві струбцини, пилка для металу, пензлик для клею, ножиці, ніж, клей ПВА, товсті білі нитки, мотузочок, марля, картон, кольоровий папір
Інструкція
1
Візьміть стопку аркушів, що становлять ваш твір. Краще всього використовувати формат А5, хоча ви маєте право вибрати і інші розміри книги. Край стопки треба вирівняти. Для цього постукуйте різними кінцями стопки об поверхню столу, стежачи за тим, щоб сторінки утворювали рівний зріз.
2
Вирівнявши стопку паперу, акуратно покладіть її на стіл. Край стопки повинен трохи виступати за межі столу, так зручніше змащувати корінець. Зверху обережно помістіть вантаж (підійде товста книга). Тепер густо змастіть корінець майбутньої книги клеєм ПВА і дайте йому кілька хвилин підсохнути.
3
Після висихання клею зніміть вантаж і посуньте книгу від краю столу. Зверху покладіть дошку, щоб вона закривала корінець. Затисніть всю конструкцію двома струбцинами і залиште на кілька годин. Первісна склейка дозволить зробити книжковий блок придатним для подальшого пиляння.
4
Тепер посуньте пачку на край столу, щоб він не заважав пиляти блок. Затисніть блок струбцинами. Розмітьте торець блоку олівцем, провівши лінії приблизно через 2 см. У місцях розмітки пилкою для металу зробіть пропили. Глибина пропилів - близько 1 мм. Пропили виконуйте строго перпендикулярно корінця.
5
Вставте в пропили мотузочки. Якщо ви використовуєте нитку, то її треба скласти в кілька разів і перекрутити. Мотузка в пропилах буде зміцнювати корінець - він не буде переламувати, як це нерідко трапляється з покупними клеєними книгами.
6
Змастіть корінець густим шаром клею, стежачи за тим, щоб клей затік в кожен пропив. Наклейте марлю і валики. У такому вигляді залиште майбутню книгу на ніч для висихання. Потім зніміть струбцини, обріжте ножем кінці мотузочок.
7
З щільного ватманського паперу зробіть два форзац. Складіть лист навпіл, намажте клеєм смужку біля його краю і наклейте на блок. Потім приклейте другий форзац. Помістіть книгу під вантаж.
8
Обкладинку змайструєте з картону. Знадобляться дві кришки і корінець. По висоті скоринки повинні бути на 9 мм вище склеєного блоку, а по ширині - рівні блоку. Корінець по висоті дорівнює корочок, по ширині він буде відповідати товщині блоку.
9
Для облицювання обкладинки використовуйте кольоровий папір. За розмірами вона повинна бути на 2 см більше кришок. Тепер належить склейка. Намажте клеєм одну сторону кірочок і корінця і приклейте, щільно притиснувши. Наклейте на обкладинку віддруковане назву книги. При цьому зручно використовувати попередню олівцеву розмітку.
10
Тепер залишилося з'єднати разом книжковий блок і обкладинку. Змастіть клеєм ПВА край матерії і приклейте її до форзац. Тепер змастіть всю поверхню форзац. Приклейте форзац до обкладинки, поєднуючи його краю із заздалегідь нанесеними олівцем мітками. Аналогічним чином приклейте другий форзац. Тепер книгу потрібно помістити під вантаж на декілька годин для висихання клею. Ваш подарунковий примірник книги готовий.