Як змусити себе не сумувати. Як змусити себе переживати.

Людина переживає безліч емоційних станів. Знайомо кожному і почуття смутку. Причому, навіть вважається, що в деяких випадках вона корисна - скільки прекрасних творів написано поетами і письменниками в стані «тихого смутку». Але психологи попереджають, що це негативно забарвлена емоція, яка може привести до депресії і краще від неї позбутися.
Інструкція
1
Якщо вам з якихось причин сумно, навряд чи варто довго впиватися цим почуттям. Краще допоможіть своєму організму справитися з непроханими думками і відчуттями. Почніть з чашечки якого-небудь трав'яного чаю або соку з вітаміном С, який, як стверджують вчені, допомагає зняти стан стресу. Якщо хочете, можете з'їсти що-небудь смачне, що вам принесе особливе задоволення. Наприклад, настрій здатні підняти банани або шоколад, в складі яких є ендорфіни. Пригнічення й поганий настрій можуть зникнути, якщо ви включите в вашій квартирі яскраве світло. Зняти напругу і розслабитися вам допоможуть також ванна або прогулянка на свіжому повітрі, навіть в дуже погану погоду.
2
Спробуйте знайти таку людину, з яким ви б могли поспілкуватися, поговорити по душам і поділитися своїми думками і переживаннями. Якщо ж поговорити ні з ким, то психологи навіть радять "поплакатися" в подушку, адже вже давно перевірено, що сльози очищають думки і приносять полегшення. А коли вам стане легше, спробуйте заснути, оскільки сон і відпочинок найкращі ліки від багатьох психологічних проблем. Перед сном відкрийте кватирку: свіже повітря зробить вас спокійніше і бадьоріше.
3
Увімкніть приємну музику і відкиньте непотрібні думки. Навряд чи варто займатися самокопанням, нав'язливо думати про образи і поразках. Все це було в минулому, а завтра - новий день, який може принести і приємні сюрпризи. Подумайте про те, що у вашому житті є чимало хорошого, і ви ще здатні зробити щось більше. А можете просто почитати цікаву, легку книгу, адже вона теж може бути для вас другом.
4
Перевірений спосіб боротьби з насувається депресією - спорт. Спробуйте для початку хоча б зробити зарядку. Плавання, волейбол, фітнес, біг і навіть піші прогулянки зроблять чудо: така фізична втома зазвичай приносить задоволення. Втім, подолати сумні думки вам допоможе будь важка праця. Радять навіть зробити перестановку меблів. Новий інтер'єр привнесе у ваше життя приємну різноманітність, а м'язи отримають свою порцію роботи.
5
Будь-якій жінці принесе задоволення хороший похід по магазинах. Краще, якщо ви підете з подругою: і себе побалуете, і наговоритесь всмак. Непогано також розслабитися і придумати що-небудь легковажне і безтурботне.
6
Знайдіть для себе якесь цікаве заняття - зайняті улюбленою справою люди рідко впадають в депресивні стани.