Як заклеїти сабвуфер.

Якщо ви виявили дірку в дифузорі вашого сабвуфера, не поспішайте шукати динамік для заміни. Такі пошкодження з успіхом ремонтуються і не надають помітного впливу на роботу сабвуферного динаміка.
Вам знадобиться
  • - клей «Момент»;
  • - картон;
  • - викрутка;
  • - ножиці;
  • - фен.
Інструкція
1
Вимкніть сабвуфер від підсилювача. Зніміть решітку з динаміка і відкрутіть кріпильні шурупи динаміка. Обережно витягніть динамік з корпусу, від'єднайте акустичні дроти.
2
Огляньте дифузор динаміка, переконайтеся, що не пошкоджені гнучкі висновки звукової котушки.
3
За допомогою ножиць виріжте з тонкого картону латочку відповідного розміру, щоб вона хоча б на сантиметр в кожну сторону перекривала діру. Картон підійде будь-який, можна використовувати картонну коробку від цукерок. Дуже часто форма дифузора утворена поверхнею подвійної кривизни. В цьому випадку можна зробити 2 або 3 заплатки, які найкраще клеїти одну до іншої внахлест.
4
Поєднайте краю пошкодженої частини дифузора, зі зворотного боку просочіть клеєм «Момент», паперовий матеріал дифузора і почекайте, коли клей підсохне.
5
Приготуйте заздалегідь вирізані заплатки. Рясно змочіть клеєм пошкоджене місце дифузора із зворотного боку і відразу ж накладіть заплатки по черзі. Мета - просочити клеєм з'єднуються деталі.
6
Відведіть заплатки від дифузора, але не прибирайте їх. Зачекайте 20-30секунд і прикладіть заплатки назад. Підібгайте їх до дифузора із зворотного боку, підкладаючи валик з вати або синтепону всередину корзини динаміка. При цьому стежте, щоб дифузор НЕ спучуються на місці склейки, загалом, підберіть оптимальне зусилля притиску латочок, зберігаючи початкову форму дифузора.
7
Через добу вийміть з кошика динаміка підтримуючий валик і огляньте, як склеїлося з'єднання. Якщо ви виявите непроклеенние області, піднесіть носик тюбика з клеєм «Момент» до щілини, акуратно натисніть на тюбик і втисніть туди трохи клею. Мета - виключити брязкіт під час роботи динаміка. Обережно підігрійте клейовий шов феном до закипання клею, відведіть фен і стисніть пальцями місце склейки. Потримайте мінімум хвилину, після того клей схопиться і його міцності вистачатиме для утримання заплатки.
8
Обережно рухайте дифузор всередину і назовні. Переконайтеся, що при русі він не зачіпає котушкою за магніт.
9
При необхідності замініть ущільнювальну посадкову гумку, підключіть до динаміка акустичні дроти і встановіть його на місце.
10
Зробіть пробне включення на невеликій гучності, переконайтеся, що при роботі немає брязкоту. Плавно збільшуйте гучність до максимальної, уважно слухаючи на предмет відсутності сторонніх призвуків. Якщо ніяких призвуків не виявлено, встановіть решітку.
Зверніть увагу
Еквівалентний об'єм сабвуфера - обсяг повітря, пружність якого порівнянна з пружністю підвісу сабвуферного динаміка. Ця величина визначається жорсткістю підвісу і діаметром дифузора динаміка. Автосабвуфер це саме та річ, де на відміну від вибору акустики в автомобіль є сенс звертати увагу на величину магніту. Особливо якщо Вас цікавить потужний саб.
Корисна порада
Для цього треба або мати великий дифузор, або дозволити йому переміщатися в межах великого робочого ходу. У звичайного сабвуфера дифузор досить легкий, щоб забезпечити прийнятний к.к.д., а для досягнення низької резонансної частоти підвіс повинен бути м'яким. М'який підвіс, в свою чергу, означає великий еквівалентний обсяг Vas, тобто динамік вимагає просторого корпусу.