Як обробити стіни панелями.

Оздоблення стін панелями є одним з найбільш затребуваних декораторських прийомів. Якщо раніше для такої обробки застосовували в основному дерево, то зараз виробники пропонують широкий вибір матеріалів: шкіра, метал, різні види штучного каменю, пластик.
Вам знадобиться
 • 1. Оздоблювальні панелі.
 • 2. Дерев'яний брус або металопрофіль.
 • 3. Кріплення.
 • 4. Інструмент - набір викруток, шуруповерт, дриль з перфоратором.
Інструкція
1
Для монтажу панелей стіни не вимагають ніякої додаткової обробки. Досить тільки перевірити, чи немає на них якихось елементів кріплення, наприклад цвяхів або шурупів і видалити їх.
2
Внизу стіни, біля самої підлоги за рівнем прикріпіть за допомогою перфоратора і дюбелів дерев'яний брус, квадратного перетину з розміром 50мм. Відміряйте висоту передбачуваних панелей на стіні. Для цього, за розміром панелей поставте позначку і перенесіть її за допомогою гідрорівня на інший кінець стіни.
3
З'єднайте мітки лінією. По лінії прикріпіть другий брус. Між цими брусами на стіни горизонтально кріплять ще бруски з кроком 400мм.
4
Для створення більшої жорсткості каркаса, під кутом до горизонтальних брусів кріплять до стіни перемички. Кут і відстані особливої ролі не грають.
5
Якщо не хочете використовувати дерево для виготовлення каркаса під панелі, використовуйте металопрофіль відповідного розміру. У цьому випадку для кріплення використовуйте саморізи по металу.
6
На одному краю каркаса, від верхньої рейки до нижньої прикріпіть універсальний куточок, відповідний за кольором і розміром, під елементи панелі. З іншого кута, якщо це необхідно, теж прикріпіть універсальний куточок.
7
Наріжте панелі за розміром (якщо необхідно). Порахуйте скільки необхідно смуг.
8
У крайній смузі матеріалу, обріжте (при необхідності) фігурний край. Різання робіть за допомогою полотна ножівки по металу або невеликий болгаркою. Край повинен бути максимально рівним і перебувати перпендикулярно до торця елемента панелі.
9
Вставте обрізану смугу в куточок. Виставте її строго вертикально за допомогою рівня або схилу. Спеціальними скріпками і саморізами прикріпіть полицю смуги до дерев'яних напрямних. Кожну скріпку прикрутите за допомогою двох саморізів, використовуючи шуруповерт.
10
Вставте в замок прикріпленою смуги наступну смугу. Вирівняйте смугу, що б ширина шва по всій довжині була однаковою і прикріпіть. Пройшовши всю поверхню, подрежьте останню смугу в необхідний розмір і вставте її під куточок.
11
Нижню частину панелі закрийте плінтусом. Кронштейни для кріплення плінтуса монтуються на нижній рейці. Верхню частину панелі закрийте декоративним куточком, відповідним за кольором і текстурою. Декоративний куточок вмонтовуйте за допомогою спеціального клею.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Yg0OSZ4i7-k
Корисна порада
Якщо в місці кріплення панелей знаходяться електророзетки або вимикачі, то перед роботою зніміть їх, а в панелях зробіть необхідні отвори.
Пластикові настінні панелі є одним з популярних матеріалів, придбаних для обробки різних приміщень. Простота роботи з ними дозволяє навіть тим, хто не має достатньої практики в галузі будівельних робіт, за кілька днів отримати чудово оформлений балкон, ванну кімнату або кухню.
Вам знадобиться
 • - панелі;
 • - пластикові оздоблювальні профілі;
 • - рейки;
 • - дриль;
 • - лобзик;
 • - шурупи і дюпеля;
 • - степлер і скоби.
Інструкція
1
Перед тим як обробити стіни панелями, необхідно провести замір приміщення. Для стандартної висоти в 2,5 або 2,7 м потрібно 5-6 рейок для створення каркаса. Якщо між ними буде відстань понад 50 см, то кріплення панелей буде не надто жорстким. Товщина рейок для каркаса залежить від того, чи планується перспективне утеплення стін в процесі роботи. Якщо мова йде про балконі, то між панелями і стіною можуть укладатися листи пінопласту або утеплювача. В інших випадках для кріплення рейок і панелей на них буде достатньо 2-2,5 см.
2
Виставляйте рейки з використанням будівельного рівня. Так як при будівництві будинків стіни далеко не завжди є ідеально рівними, можливо, на окремих ділянках каркаса під рейки доведеться підкладати додаткові шматочки дерева, що збільшують їх ширину.
3
Після того як каркас створений, можна приступати до роботи. Пластикові панелі для стін - досить крихкий матеріал, тому не рекомендується проводити обробку при мінусових температурах, це може спричинити розтріскування пластику.
4
Візьміть першу панель, обріжте її лобзиком до необхідної висоти і вставте її з лівого боку в фінішний куточок, який закріплюється на рейках скобами. Після того, як панель повністю увійде в куточок, залишиться лише закріпити її степлером на рейках каркаса. Виходить, що панель входить у бічний, нижній і верхній оздоблювальні профілю як деталь дитячої мозаїки.
5
Потім візьміть наступну панель і щільно вставте її в уже закріплену так, щоб шов між ними був мінімальним. Продовжуйте вставляти і закріплювати панелі аж до закінчення обробляються ділянки. Найважче дається оздоблення стін панелями в самому кутку, де доводиться обрізати панель відповідно з рештою відстанню. Остання панель просто вставляється в замок попередньої, нічим не закріплюючись.
6
Продовжуйте роботу до тих пір, поки всі стіни панелями.