Як побудувати будку для вівчарки.

Заводя вівчарку, людина бере на себе відповідальність за якість життя свого вихованця. Будка собаки - це її дім. І саме господар повинен подбати про те, щоб цей будинок був сухим, теплим, затишним і по можливості красивим. Зробити такий будинок для вашого вірного друга не складе великої праці.
Вам знадобиться
  • - вагонка;
  • - брус розмірами 40х40, 100х50 і 100х100;
  • - шпунтована дошка;
  • - декоративні рейки;
  • - оцинковані цвяхи;
  • - фанера;
  • - руберойд;
  • - степлер;
  • - пергамін;
  • - бітумна черепиця.
Інструкція
1
Оберіть місце для будкіСледует врахувати, що вівчарка - це собака-сторож. Отже, з її «дому» повинні добре проглядатися всі охоронювані об'єкти - хвіртка, ворота, вхід в будинок, господарські споруди. Для будки рекомендується вибирати південну сторону, особливо якщо собака буде зимувати в своєму «домі». Однак необхідно подбати і про те, щоб влітку у собаки була можливість полежати в тіні. Добре якщо поруч з будкою буде якесь дерево. Не можна будувати будку для вівчарки в низині - в собачому «будиночку» буде занадто сиро.
2
Обмірте вівчарку і визначте розміри будкіХорошая будка будується за індивідуальними мірками. Заміряйте висоту в холці, відніміть 5 см і ви отримаєте висоту лазу будки. Додайте до розміру ширини грудей 8 см - отримаєте необхідну ширину лазу. Довжина від кінчика носа до основи хвоста буде відповідати ширині будки, а висота собаки - висоті її нового «дому».
3
Побудуйте днище будкіОтпіліте два бруска розміром 40х40. Довжина брусків повинна відповідати ширині будки. Пришийте на бруски статеву дошку. Переверніть конструкцію. Встановіть в кожному кутку бруски розміром 100х100. Довжина брусків повинна дорівнювати висоті будки + 50 мм. Встановіть два бруска розміром 40х40 в тому місці, де передбачається зробити лаз. Встановіть проміжні стійки. Довжина стійок повинна відповідати висоті будки.
4
Обшийте зовні будку вагонкою.
5
Зробіть потолокСоберіте з бруса розміром 40х40 контур стелі. Вставте проміжні бруски і нашейте лист фанери. Утепліть конструкцію за допомогою пінопласту або мінеральної вати. Пришийте верхній лист фанери.
6
Просочіть днище будки спеціальними складами, що запобігають гниття. Закріпіть на днище руберойд за допомогою степлера. Прибийте до днища два бруса розміром 100х50.
7
Утепліть стіни і підлогу. Для цього застеліть стіни і підлогу будки пергаміном, закріпивши його за допомогою степлера. Укладіть утеплювач і ще один шар пергаміну. Прибийте чистову підлогу.
8
Зробіть кришуКриша будки, так само як і стеля, повинна бути знімною. Зробіть фронтони і обшийте периметр вагонкою. В торці кутових брусів забийте металеві шпильки-штирі. Просвердлите отвори під штирі у фронтонах. Встановіть фронтони. Зробіть і прибийте обрешітку. Покладіть на дах руберойд, а потім бітумну черепицю, прикріпивши її степлером. Будка для вівчарки готова.
Зверніть увагу
Дах будки для вівчарки повинна обов'язково бути знімною. Це необхідно як для регулярного прибирання і обробки собачого «будиночка», так і для можливості надання екстреної медичної допомоги, в разі потреби.