Як привчити чихуа-хуа.

Собаки породи чихуахуа дуже ласкаві, грайливі й добрі. Вони сильно прив'язані до господаря, легко уживаються з іншими тваринами, люблять дітей. Однак, як і будь собаці, їй потрібен час, щоб звикнути до нової обстановки.
Інструкція
1
Одна з переваг чихуахуа - мовчазність. Цей собака ніколи не буде гавкати просто так. Лише дуже нервові собачки гавкають частіше звичайного, але це може бути лише витратами неправильного виховання, наприклад, якщо ви кричите в присутності собаки, або, навпаки, занадто балуєте її. Дбайливо ставтеся до собаки, і дбайте про неї, і тварина буде стриманим.
2
Друге позитивна якість цієї породи - можливість привчання до домашнього туалету, аналогічно кішці. Якщо більшість собак справляє нужду на вулиці, то чихуахуа - виняток. Однак, якщо ви, все ж, хочете, щоб собака справляла потребу на вулиці, як звичайна, привчите її опорожняться в той час, в який буде зручно вашій родині. Гуляйте з собакою перший раз приблизно у вісім-9:00 ранку, потім два рази вдень і один раз ввечері - о 20 годині, але не привчайте її ходити в туалет занадто рано вранці або пізно ввечері, щоб це не перетворилося на систему. Починаючи з холодної осені надягайте на собачку комбінезончик, щоб вона не застудилася.
3
У погану погоду, коли вигулювати вихованця небажано, як туалет для нього можна використовувати звичайний котячий лоток або навіть ганчірочку. Це зручно як для господаря, так і для тварини. У період, коли вигул тварини припиняється, приберіть на час килими і паласи. Щоб собака зрозуміла, що від неї вимагається, змочіть ганчірку в її ж власної сечі. Придбайте в зоомагазині спеціальний спрей для обробки тих предметів, на яку справляти нужду можна. Можна також поставити у відповідні місця миски, з яких собака їсть - поруч з ними вона влаштовувати туалет не стане.
4
Приготування їжі для чихуахуа не займає багато часу. Собака невимоглива до харчування і їсть дуже мало. Її раціон повинен бути різноманітним. Якщо вдень ви залишаєте її одну, привчіть її до сухого корму. Прослідкуйте також за тим, щоб у неї завжди була свіжа вода.
5
Вигулювати собаку необхідно навіть у тому випадку, якщо вона привчена до лотка, оскільки тільки на прогулянці вона може попустувати в своє задоволення. Намагайтеся, однак, обставити будинок так, щоб вона нічого не зачіпала, оскільки намагатися гратися чихуахуа буде і в приміщенні. За хорошу поведінку завжди хвалите її, а за погане лайте. Частіше гладьте собаку, щоб вона відчувала увагу і турботу. Не залишайте її будинку наодинці з собою надовго.