Як перевести ме в мл. одиниці біологічної активності.

«МЕ» - це скорочене позначення «міжнародної одиниці» (International Unit - IU), застосовуваної в фармакології для вимірювання біологічної активності речовин (вітамінів, вакцин, гормонів, складових крові і т.д.). Вона визначає скільки мікрограм того чи іншого речовини відповідають умовної одиниці біологічної активності. На відміну від абсолютної більшості інших одиниць, ця величина для різних речовин не обчислюється на основі формул, а встановлюються однією організацією - Комітетом біологічної стандартизації при Всесвітній організації охорони здоров'я.
Інструкція
1
Переведіть відоме кількість міжнародних одиниць (МЕ) спочатку в міліграми - в цих одиницях найчастіше вимірюється кількість речовини в фармакології. Так як ця величина залежить від того, яка саме речовина зі списку Комітету біологічної стандартизації вас цікавить, то доведеться знайти вагову пропорцію, встановлену саме йому, в документах організації на її сайті - http://www.who.int/bloodproducts/catalogue/en/index.html.
2
Є можливість довірити перерахунок міжнародних одиниць в міліграми якомусь онлайн-сервісу. Наприклад, тому, що розміщений на сторінці http://www.uapf.com.ua/iu.php. Перейшовши на сторінку онлайн-конвертера, введіть значення в МЕ в поле «Величина» а потім виберіть у спадному списку, вміщеному в колонку «Субстанція», найменування вашого препарату. Після натискання на кнопку «Конвертувати» скрипт, розміщений на цій сторінці, справить розрахунки і покаже результат. Він може виглядати, наприклад, так: «Капреоміцин 100 МО (IU) = 0.10870 мг (mg)».
3
Перерахуйте отримане значення з міліграмів в мілілітри. В мілілітрах вимірюється обсяг речовини, який залежить від його щільності і концентрації. Дізнатися відповідність ваги і об'єму для конкретного препарату можна з відповідного напису на його упаковці. Якщо такого напису немає, то краще проконсультуватися в якомусь медичному закладі.
4
Перемножте отримане на другому кроці значення в міліграмах на певне в третьому кроці відповідність між ваговій та об'ємної заходами потрібного вам речовини. Можна для цього використовувати стандартний програмний калькулятор операційної системи Windows, який запускається натисканням клавіш win + r з наступним введенням команди calc і натисканням клавіші Enter.