Як дізнатися модель материнської плати. Як знайти назву материнської плати.

Іноді для установки драйвера необхідно точно дізнатися модель материнської плати. Зрозуміло, немає нічого простішого, ніж подивитися документацію до комп'ютера, знайти там назва виробника та найменування моделі - і таким чином дізнатися материнську плату. Але іноді необхідної документації попросту немає під рукою.

У цьому випадку можна застосувати один з простих способів, скористатися якими може кожен. Для початку спробуйте відкрити бічну кришку комп'ютера і прочитати назву і модель материнської плати на самому пристрої. Але далеко не кожна людина добре розбирається в комп'ютерних пристроях, особливо настільки добре, щоб відразу знайти материнську плату і правильно прочитати назву її моделі. До того ж далеко не всіх приваблює необхідність розкручувати бічну панель і возитися з громіздким системним блоком тільки для того, щоб дізнатися модель одного з пристроїв. Також можна перезавантажити комп'ютер, і під час його включення подивитися модель материнської плати на заставці. На жаль, далеко не всі моделі сучасних материнських плат підтримують цю корисну в общем-то функцію. Тому в даному випадку доведеться скористатися можливостями спеціалізованого програмного забезпечення (наприклад, таких програм, як SiSoftware Sandra або Everest). Ці зручні програми дозволяють визначити модель материнської плати швидко і точно, при цьому вам не доведеться розбирати комп'ютер. Такий спосіб застосовується по відношенню практично до всіх типів і моделям материнських плат, існуючим в даний час. Єдиним незручним моментом можна назвати саму необхідність установки додаткового програмного забезпечення на комп'ютер. Але в порівнянні з демонтажем бічній панелі системного блоку ця процедура багатьом здасться набагато простіший і доцільною.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hDy0Yb9lumw
Материнська плата є наріжним каменем всього комп'ютера. Якщо ви задумали модернізацію ПК, то вам обов'язково потрібно знати її модель. Адже саме системна плата визначає, який процесор ви можете встановити, яку оперативну пам'ять і в якій кількості ви зможете використовувати. Також від неї залежить, яким інтерфейсом повинна володіти відеокарта.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - утиліта CPU-Z;
  • - програма AIDA64 Extreme Edition.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб подивитися назва материнської плати - це знайти його в мануалі (спеціальне керівництво, яке має видаватися при покупці комп'ютера). В мануалі є як назва плати, так і її характеристики.
2
Також можна скористатися спеціальним софтом моніторингу ПК. Це може бути або багатофункціональна програма, що дозволяє визначити практично всі параметри системної плати, або маленька утиліта, яка покаже назва моделі і основні її параметри. Далі будуть розглянуті два таких типу програм.
3
Перша програма являє собою маленьку утиліту CPU-Z. Знайдіть в інтернеті одну з останніх її версій. Якщо скачана вами версія програми потребує встановлення, то, відповідно, проведіть інсталяцію на жорсткий диск. Запустіть CPU-Z і зачекайте кілька секунд, поки не закінчиться збір відомостей про вашу систему.
4
Після цього перейдіть у вкладку Mainboard. У вікні відшукайте рядок Model. Значення цього рядка і є назва моделі вашої материнської плати. Також в цьому вікні є рядок Manufacturer. У значенні цього рядка написано назва фірми виробника системної плати.
5
Друга програма, яка буде розглянута, дозволяє дізнатися назва моделі системної плати, а також всі її параметри. Скачайте з інтернету програму AIDA64 Extreme Edition. Встановіть її на свій комп'ютер.
6
Відкрийте програму. Після цього в його правому вікні виберіть «Системна плата», наступного вікні - також «Системна плата». Спливе вікно, в якому буде доступна докладна інформація про системну плату.
7
Знизу вікна буде декілька посилань, серед яких буде посилання на сайт виробника материнської плати і на сторіночку, де можна оновити драйвера плати. Щоб відкрити посилання, просто клацніть по ній подвійним клацанням лівої кнопки мишки.