Як вилікувати атопічний дерматит у дитини.

Майже кожна третя дитина страждає алергічними захворюваннями, серед яких найбільш поширені нейродерміт і атопічний дерматит. Існує кілька способів їх лікування.
Інструкція
1
Широке поширення алергічних захворювань іноді помилково порівнюють з "масової епідемією". Однак, такого роду хвороби не заразні і не небезпечні. Вони нічого спільного не мають з інфекціями, і тому не здатні викликати епідемії. При виникненні рецидиву атопічний дерматит заподіює дискомфорт лише самому хворому. Він проявляється у вигляді свербежу, висипу і лущення шкіри. Причина атопічного дерматиту - вроджена схильність до алергії, нейроендокринні порушення, спадкова схильність і т.д. Особливо сильно схильні атопічного дерматиту діти. При алергії на молоко, яйця або шоколад вживання відповідних продуктів може спровокувати появу висипу і свербежу, який в основному локалізується на ліктьових і колінних згинах, обличчі і шиї. Зазвичай цей вид дерматиту виникає в ранньому дитинстві, починаючи з першого року життя. Якщо його довго не лікувати, то він поширюється на сусідні ділянки тіла.
2
Лікування слід починати з звернення до лікаря, щоб той підтвердив діагноз, оскільки атопічний дерматит легко переплутати з псоріазом. Незважаючи на схожість симптомів, способи їх лікування різні. Після того, як доктор підтвердив наявність атопічного дерматиту, намагайтеся дотримуватися призначеної ним дієти. Крім цього, необхідно провести пробу на алерген. Можливо, для запобігання алергії досить виключити з раціону всього один-два продукту. Якщо при їх виключення симптоми зникають, лікування можна вважати завершенним.Еслі ж проба на алерген нічого не виявила в раціоні дитини слід одночасно обмежити споживання будь-яких високоаллергенних продуктів: такі як риби, шоколаду, яєць, молока. Повністю виключати їх з раціону не можна, але звести до мінімуму фактори, що провокують алергію, потрібно.
3
Загострення дерматиту може бути викликане і домашнім пилом, носінням синтетичної і вовняного одягу, впливом побутової хімії. Якщо ви помітили у своєї дитини на руках чи ногах висип, постарайтеся частіше забиратися у себе в будинку, пилососити, вибивати з килимів пил. Також всю синтетичний одяг змініть на бавовняну. У зимовий період надягайте на дитину одяг тільки з м'якої вовни. Якщо має місце алергія на шампунь, змініть його на інший, призначений для чутливої шкіри. У період загострень атопічного дерматиту не слід багато купати дитину - вода може викликати посилення роздратування і свербіння.
4
Консервативне лікування включає в себе використання антигістамінних засобів, кортикостероїдів і гормональних препаратів. Період прийому кортикостероїдів повинен коротким, оскільки вони викликають побічні ефекти у вигляді порушення обміну речовин, повноти, зниження імунітету. Для компенсації останнього фактора лікар призначає ліки, що зміцнюють імунітет. Якщо у вашої дитини часто бувають ангіни, лікар може прописати дитині і антибіотики, оскільки хронічний тонзиліт і ларингіт також є причинами дерматитів і екзем.
5
Пам'ятайте, що при несвоєчасному лікуванні атопічний дерматит здатний спровокувати бронхіальну астму, тому при перших його симптомах негайне приступайте до лікування.
Зверніть увагу
Атопічний дерматит - як лікувати народними засобами в домашніх умовах. Дерматит - це вид алергічної реакції на подразники. Проявляється така алергія у вигляді шкірного роздратування. Дерматити бувають різні. У дітей найчастіше спостерігається атопічний дерматит. Лікування народними засобами і медикаментами потрібно проводити в обов'язковому порядку.
Корисна порада
Найбільш частими серед алергічних захворювань на сьогоднішній день є алергічний риніт, атопічний дерматит, бронхіальна астма, кропив'янка, поширеність яких у дітей коливається від 5% до 18%. Як лікувати атопічний дерматит: Атопічний дерматит може бути «зовнішнім проявом» порушення роботи внутрішніх органів, тому важливо нормалізувати, наприклад, і роботу травної системи.