Як навчити грудничка перевертатися. Як навчити малюка перевертатися.

З'явившись на світ, новонароджений з перших днів починає пізнавати навколишній світ і предмети, а пізніше, намагається дотягнутися до них і, таким чином, вчиться перевертатися зі спини на живіт і назад. Але нерідко на цьому етапі він стикається з труднощами. І в цьому випадку, щоб навчити грудничка перевертатися, необхідна допомога мами.
Інструкція
1
Своєчасне придбання нових навичок є ознакою нормального фізичного розвитку. Однак дитина народжується зі слабкою кістково-суглобової і м'язової системою, тому їх необхідно зміцнювати і розвивати. Робіть для цього малюкові щоденний масаж, гімнастику, водні процедури, влаштовуйте йому сонячні та повітряні ванни. Ці заходи є основою повноцінного фізичного розвитку немовляти.
2
Часто малюки намагаються перевернутися або перевертаються на спину тільки в одну сторону. Але оскільки у немовляти слабкий хребет і легко піддається викривленню, його необхідно розвивати симетрично. Тому щоб навчити грудничка перевертатися однаково в обидві сторони, з 3-4 місяців починайте виконувати спеціальні вправи.
3
В положення лежачи тримайте його за праву руку і ногу і обережно повертайте на бік і назад. Таким же чином виконаєте вправу на протилежну сторону. Далі зробіть плавний переворот зі спини на бік і далі на живіт. Дайте йому так полежати кілька хвилин і поверніть його в початкове положення на спину. Виконуйте однаково в обидві сторони.
4
Крім гімнастики можна навчити грудничка перевертатися зі спини на живіт за допомогою яскравої іграшки, бажано зі звуковим супроводом, щоб вона більше привертала до себе увагу. Показуйте її спочатку з одного боку, а потім з іншого. Тримайте її на відстані витягнутої руки малюка, щоб він зміг до неї доторкнутися.
5
Далі піднесіть іграшку до лівої руки малюка, а відводите її в праву сторону і спостерігайте за його реакцією. Якщо він потягнеться за нею, продовжуйте далі. Якщо ні, то на цьому етапі розвиваючих вправ достатньо. Але продовжуйте їх виконувати щодня під час неспання малюка. І як тільки він почне тягнутися за іграшкою, допоможіть йому і злегка потягніть за ліву ручку, щоб перевернутися на правий бік і навпаки.
6
Щоб навчити грудничка перевертатися з живота на спину, також показуйте йому яскраву іграшку. Піднесіть її праворуч і повільно відводите тому. Потягнувшись за нею, малюк перевернеться.
Зверніть увагу
Зокрема, багатьох цікавить питання, як навчити дитину перевертатися зі спини на живіт. Втім, необхідно відзначити, що, як правило, невміння перевертатися не пов'язане ні з якими захворюваннями. Темпи розвитку кожного малюка індивідуальні. Педіатри знають, що деякі діти навчаються перевертатися зі спини на живіт на три місяці, а інші тільки до напівроку.
Корисна порада
Покладіть дитину на спинку і спробуйте захопити його брязкальцем, музикою, іншими рухами. Все найцікавіше дія повинна відбуватися збоку від дитини. Так ви помітите, чи робить малюк спроби перевернутися самостійно. Щоб навчити дитину перевертатися, потрібно проробляти вправу, описане нижче. Виконувати його потрібно по черзі вправо і вліво. Покладіть дитину на спину на ліжко.
Коли вашому малюкові виповнюється 4 місяці, то він вже повинен вміти перевертатися зі спинки на живіт, ну або хоча б робити спроби до цього. Але якщо у нього нічого не виходить, то дитині обов'язково потрібно допомогти.
Інструкція
1
Щоб навчити дитину перевертатися, йому для цього потрібен стимул. Над дитячим ліжечком батьки часто вішають різні брязкальця, а потім показують дитині, що якщо до них доторкнутися, вони можуть видавати різні звуки. Дитина зацікавлюється в цьому і теж починає хитати різні кульки і дзвіночки. Якщо їх правильно урізноманітнити, то тоді дитина просто змушений буде самостійно пробувати перевернутися, щоб пограти з ними. Ви можете урізноманітнити обстановку, якщо повісите різні іграшки, наприклад конячку, ведмедика та інше. Якщо з різних сторін будуть різні іграшки, тоді дитина буде вчитися перевертатися.
2
Також навчити малюка перевертатися можна й іншим способом, а саме, поклавши велику м'яку іграшку у нього за спиною, коли він лежить на боці. Якщо дитина буде ззаду відчувати щось м'яке - він захоче це вивчити, для чого йому і доведеться перевернутися на інший бік.
3
Якщо поміркувати, можна зрозуміти, що дитина вже вміє перевертатися, але він не знає, навіщо йому це потрібно. У перевертанні немає нічого складного, але маленькі діти не можуть зрозуміти причину незручності і тому не змінюють свого положення. Давши дитині стимул для того, щоб він навчився перевертатися, ви натрапите його на повторення цієї дії, після чого він сам запросто зможе оцінити зручності цієї дії.
4
Можна скласти схему: спочатку йде причина для нього, маленького дитини, чиї інтереси пов'язані з різнобарвними іграшками та особами батьків. Потім ця причина викликає дію, а саме, переворот. А вже після цього дитина починає оцінювати цей процес і завдяки цьому і розуміє, для чого він потрібен. Саме так і відбувається навчання дитини всяким речам. Тому ваше завдання полягає в тому, щоб зацікавити дитину. Ну а далі можете сміливо вважати, що виконали своє завдання.
Зверніть увагу
Але хотілося б дізнатися, навчили ви свого синочка перевертатися з животика на спинку або ж він все ж самостійно цього навчився? Затримайте ніжку в цьому положенні і подивіться за реакцією малюка. Дитина повинна відповісти на ваше рух - підняти голову над поверхнею, повернути верхню частину тулуба в ту ж сторону, в яку повернуть його таз.
Корисна порада
Як навчити дитину перевертатися. У кожному дитинку закладено вміння здійснювати веретеноподібні руху, в яких задіяні голова, хребет, таз і нижні кінцівки. Великим пальцем правої руки в цей час м'яко натискати в 2-3 см нижче від соска дитини з боку, куди буде здійснюватися переворот. Якщо ви все робите правильно, то малюк буде розсовувати долоньки і піднімати плече, як би маючи намір перекинутися.