Як промити собаці вуха.

Будь-якому дбайливому господареві слід знати, що крім годування, прогулянок і щорічних профілактичних щеплень, його улюбленець вимагає і додаткового догляду. Собаку необхідно мити, вичісувати і стежити за станом її очей і вух. Огляд і чистку вух необхідно проводити не рідше ніж раз на тиждень. Така практика дозволить вам уникнути безлічі проблем, пов'язаних із запальними захворюваннями вух у собак.
Вам знадобиться
  • - марля;
  • - очищающий розчин;
  • - ватяні кульки.
Інструкція
1
Виберіть спокійне, тихе місце, вільне від інших тварин і дітей.
2
Помістіть собаку таким чином, щоб її голова була приблизно на рівні ваших грудей. Собак дрібних і середніх порід рекомендується поставити на стіл. Зафіксуйте голову собаки однією рукою. Категорично забороняється вводити що-небудь в вушної канал тваринного без надійного фіксування.
3
Акуратно витріть бруд, яка знаходиться на поверхні вушної раковини за допомогою марлі.
4
Трохи відтягніть вухо вгору і частково заповніть його очищує розчином. Натягуючи вухо, ви даєте можливість розчину потрапити вниз вушного каналу. Саме там знаходиться вогнище інфекції і накопичується ексудат.
5
Помассируйте основу вушного каналу легкими, м'якими рухами. Більшості собак ця процедура подобається.
6
Дайте можливість собаці потрясти головою. Візьміть чисту марлю і промокніть їй рідину, що витікає із вушного каналу. Вкладіть в вухо ватяну кульку, знову помасажуйте і витягніть кульку з частинками бруду.
7
При необхідності закапайте лікарський препарат, згідно інструкції. Слід пам'ятати, що вводити лікарський препарат в брудне вухо абсолютно безглуздо і неприпустимо.
Зверніть увагу
Якщо у собаки болять вуха, перш ніж починати чистку, необхідно встановити точний діагноз. Крім однією з найпоширеніших причин хвороби вух - вушних кліщів, проблеми з вухами можуть бути викликані гіпотиреозом, алергією або бактеріальними інфекціями. Залежно від причини запалення будуть відрізнятися і лікарські препарати, необхідні для лікування тварини.
Корисна порада
При чищенні вух тварини не можна використовувати гострі предмети. Це може привести до пошкоджень барабанної перетинки або тканини, що покриває вушної проход.Прі чищенні вух направляйте рух назовні, до виходу вушного каналу.