Як лікувати гіперкератоз. гиперкератоз стоп.

Гиперкератоз - досить частотне захворювання, що полягає в надмірному утолщении рогового шару шкіри. Дана хвороба не виникає самостійно, будучи наслідком зовнішніх або внутрішніх несприятливих факторів. Гиперкератоз вражає стопи, лікті, долоні, але при своєчасному і правильному лікуванні повністю усувається.
Вам знадобиться
  • - живильний крем;
  • - ефірні масла;
  • - бавовняні шкарпетки.
Інструкція
1
Усуньте фактор, який призвів до захворювання гиперкератозом. Це може бути занадто тісний і натирає взуття, патології стопи, зайва вага, тривала інтоксикація організму, гостра нестача вітаміну А. Все це призводить до надмірного навантаження на стопу і, як наслідок, до порушень природного відлущування шкіри.
2
Кілька разів на тиждень виконуйте педикюр в домашніх умовах. Огрубілі ділянки шкіри трохи распарьте в воді, а потім обробіть пемзою. Не варто терти занадто сильно, щоб не пошкодити шкіру ще більше. Візьміть живильний крем, додайте в нього кілька крапель ефірного масла розмарину, лаванди або сосни, рясно змастіть цим складом ноги. Надіньте бавовняні шкарпетки і ходите в них кілька годин, можна залишити на ніч.
3
Один раз на місяць виконуйте процедуру апаратного педикюру. Знайдіть салон, де є професійний подолог (фахівець з медичною освітою в сфері лікування стопи). Салонний педикюр повинен виконуватися за допомогою спеціальних засобів, які допоможуть делікатно розм'якшити і видалити огрубілу шкіру. Механічна шліфовка при цьому зводиться до мінімуму і, як правило, виконується педикюрним апаратом.
4
При серйозних стадіях захворювання необхідно амбулаторне або санаторне лікування. Серед найбільш ефективних методів - лужні ванни і наступна обробка стоп кремом з 10% натрію хлоридом. Нерідко для лікування гіперкератозу призначаються сірководневі або радонові ванни і лікування цинк-електрофорезом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mT9vWsP28cM
Зверніть увагу
В рідкісних випадках гіперкератоз є наслідком важких захворювань - псоріазу, цукрового діабету, іхтіозу. При таких хворобах не можна займатися самолікуванням: слід звернутися до лікаря, який призначить комплексну терапію.
Корисна порада
Намагайтеся частіше виїжджати на морські курорти. Прогулянки босоніж по піску і морська вода нададуть цілющий вплив.