Як попередити про озонової діри.

Озон - голубуватий газ, що складається з трьох атомів кисню (O3). Коли озоновий шар стоншується, на Землю починає проникати більшу кількість ультрафіолету, необхідного для нормальної життєдіяльності людей. Озон поглинає зайву частину ультрафіолету, включаючи і небезпечну для всього живого на Землі. Озонові діри - це не дірка в атмосфері в повному сенсі. Це повільне стійке зменшення концентрації стратосферного шару.
Інструкція
1
Кількість вмісту в атмосфері озону надзвичайно мало, а, отже, навіть найнезначніші відхилення від норми кількості озону можуть привести до серйозних змін інтенсивності дії ультрафіолету на земну поверхность.Чтоби попередити про озонової діри, запам'ятайте причини, у зв'язку з якими вони можуть утворюватися: - сполуки хлору, відомі як фреони. Навіть один єдиний атом хлору може зруйнувати досить багато озонового шару; - згоряння палива. Закис азоту небезпечна для озону; - висотні літаки. Ядерні вибухи, які утворюються при польоті, також створюють проблеми з зменшення озонового шару; - мінеральні добрива. У міру внесення мінеральних добрив в грунт зростає поява закису азоту, який сприяє руйнуванню стратосферного шару.
2
Як бачите, джерел руйнування шару озону над поверхнею Землі величезна безліч. А значить і проблем, пов'язаних з озоновим дірками, теж. Не забувайте, що озоновий шар в стратосфері надзвичайно важливий для всього живого на Земле.Также запам'ятайте, як саме з'являються озонові діри: коли настає полярна ніч, температура різко падає, і відбувається утворення стратосферних хмар. Вони містять кристалики льоду. Коли цих кристаликів накопичується занадто багато, в процесі хімічних реакцій вивільняється хлор. Під впливом ультрафіолетових променів в атмосферу потрапляють атоми хлору. В процесі всіх цих реакцій молекула озону (O3) розпадається і утворюється молекула кисню (O2). Такий ланцюжок перетворень природно истончает озоновий шар, що і призводить до утворення озонової діри.
3
Щоб дізнатися в можливості появи озонової діри, зверніться в озонометричні станції, які займаються наглядом за озоновим шаром. Літаки-лабораторії дозволяють контролювати зародження діри, а також її розміри і характер збільшення. Вперше з проблемою зниження рівня озонового шару зіткнулися над Антарктикою в 1985 році. У тому ж році були отримані фотографії озонової діри.