Як налаштувати антену на супутник.

Після того, як установка супутникових антен завершена, можна переходити до етапу настройки. Однак перш ніж робити це, дізнайтеся всі необхідні параметри для здійснення правильного налаштування.
Інструкція
1
По-перше, дізнайтеся, на прийом з якого супутника ви будете налаштовувати антену. Крім цього, вам необхідно знати азимут, кут місця, кут повороту конвертора і напрямок на певний супутник. Якщо у вас немає такої інформації, зверніться до фахівців по супутниковому обладнанню або зайдіть на спеціалізований сайт, на якому, ввівши ім'я супутника і географічні координати місця установки антени, ви отримаєте всі необхідні значення.
2
Відповідно до отриманих даних виконайте поворот конвертора. Залежно від того, як розташована антена по відношенню до 75-му меридіану, виконайте поворот за годинниковою, або проти годинникової стрілки. Якщо ви брали дані з сайту, врахуйте, що напрямок повороту конвертора там вказано з тією умовою, що людина перебуває за дзеркалом антени. Будьте уважні: на шкалі конвертора маленькі ділення відповідають 5 градусам, а великі - 10. За допомогою компаса відкладіть значення азимута за напрямком годинникової стрілки від Північного полюса.
3
Значення кута розраховується для антен без урахування різного для кожного антенного кута офсетного. Якщо у вас антена World Vision, Golden Interstar або Супрал, то в значенні кута місця виробником вже врахований кут офсетного при розрахунку шкали на кріпленні антени. Якщо ж у вас антена іншої марки, кут місця обчисліть за формулою: УМ = УМ (dishpointer) 0-240.
4
Налаштування супутникової антени пройде успішно, якщо у вас є спеціалізоване обладнання. Якщо не стосується, налаштуйте антену за допомогою ресивера, але враховуйте, що ідеально провести настройку за шкалою ресивера буде надзвичайно складно. Також запам'ятайте, що неякісна настройка антени не дасть вам запасу потужності на погані погодні умови, через які погіршується сигнал.
5
Включіть в ресівері меню «Установка» і виберіть в налаштуваннях ТР необхідний супутник і один з його транспондерів. Далі відрегулюйте шкали якості і потужності сигналу, орієнтуючись на значення якості: при хорошому сигналі воно повинно перевищувати 50%.
6
Змінюючи напрям дзеркала антени шляхом його переміщення по напрямку до супутника, постарайтеся домогтися максимального показника рівня сигналу. Після цього антена готова до використання.
Поява супутникового телебачення дозволило приймати високоякісний телевізійні сигнали в будь-якому куточку світу, де є зона покриття відповідних супутників. Для цього скористайтеся або DVB картою, або супутниковим ресивером, який не тільки дасть можливість переглядати програми, а й запише їх. Щоб повністю отримати комфорт і задоволення від перегляду телепередач, слід грамотно налаштувати супутникову тарілку на відповідний супутник.
Вам знадобиться
  • Ресивер, програма Satellite Transponders, програма Satellite Antenna Alignment
Інструкція
1
Визначте місце розташування супутника і те, які частоти транспондерів до нього ставляться. Для цього скористайтеся програмою Satellite Transponders. Програма покаже потрібний супутник (Hotbird), крім цього ви дізнаєтеся, які телевізійні і радіоканали, інтернет провайдери з нього віщають, а також діапазони транслювання транспондерних частот.
2
Визначте своє місце розташування по відношенню до супутника, тобто чи потрапить ваша місцевість в зону його покриття. Карту з покриттям супутника Hotbird подивіться на сайті www.lyngsat-maps.com. Проведіть розрахунок місця розташування супутника щодо ваших географічних координат, Satellite Antenna Alignment, крім того вона показує розташування сонця на небосхилі в певний час, що також полегшує настройку на супутник. Введіть в неї дані широти і довготи ваше міста. Програма визначить напрямок установки супутникової тарілки і кут, на який її слід підняти або опустити.
3
Підключіть антену до супутникового ресивера, а його до телевізора. Налаштування таким чином легше, ніж з використанням DVB карти, так в другому випадку сигнал з'являється через кілька секунд, а не відразу, що гальмує процес. Весь час доведеться рухати супутникову тарілку дуже повільно, слід зупинятися і чекати появи сигналу. Установка і настройка за допомогою ресивера не має таких проблем, він з'являється значно швидше. Краще скористатися невеликим переносним телевізором, в тому випадку, коли тарілка розташована на значній відстані від телеприймача. Або вам знадобиться допомога.
4
Виберіть в меню настройки ресивера - «Установка антени». Виберіть назву супутника, Hotbird. Виберіть частоту транспондера, в якій відображена поляризація (V-вертикальна, H- горизонтальна), якщо немає потрібної частоти, то поверніться в попереднє меню, виберіть «Пошук каналів» і вводите її значення. Виберіть тип конвертера LNB «Універсальний 2». Вимкніть позиционер і DiSEqC, якщо супутникова тарілка не підключена до мотопідвісом і декільком конвертерам.
5
Підійдіть до місця, де встановлена тарілка. За компасом визначте напрямок на південь, то подивіться в якому напрямку від тарілки знаходиться південь. Наприклад, в Донецькій області (Україна) південь знаходиться на 36 градусі. Для інших територій значення буде іншим. Отже, знаючи про те, що група супутників Hotbird знаходиться на 13 градусі східної довготи, повертати тарілку від напрямку на південь потрібно вправо. Поставте спочатку тарілку трохи вище вертикального положення. Почніть повільно її рухати в горизонтальному напрямку. Тарілку можна переміщати досить швидко, головне - стежити за тим, щоб вона була в горизонтальній площині, при цьому вертикальне положення повинно залишатися незмінним. Поступово, після проходження всього сектора, опускайте тарілку.
6
Зафіксуйте супутникову тарілку після появи сигналу. Піймайте максимальне значення. Ослабьте хомут конвертера. Повертайте його повільно, спостерігайте за показаннями сигналу. Зафіксувавши максимальний рівень, закріпіть конвертор.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OH3Ac4VfwGs