Як утилізувати батарейки.

Батарейки містять в собі важкі метали, такі як свинець, літій, кадмій і ртуть. Саме вони забруднюють навколишнє середовище і завдають непоправної шкоди здоров'ю всього людства. Всього одна викинута батарейка забруднює як мінімум 20 квадратних метрів землі. Тому такі елементи живлення потребують спеціальної утилізації, але, на превеликий жаль, не в кожному місті існують пункти їх прийому.
Інструкція
1
При всіх спробах створити спеціальні умови для утилізації відходів, все ж існують величезні прогалини. У кожній середньостатистичній сім'ї скупчується до кілограма батарейок в рік. Кожен при цьому, не замислюючись, викидає їх у відро, після чого вони опиняються на звалищах і полігонах, де оболонка батарейки швидко руйнується і всі отруйні речовини виявляються в грунті і діють руйнівним способом на все живе, існуюче на землі.
2
На кожній батарейці можна виявити відповідний знак (перекреслена урна), який попереджає про те, що їх ні в якому разі не можна викидати у відро для сміття, оскільки це токсичні відходи.
3
У різних країнах питання про утилізацію батарейок вирішується по-різному. Наприклад, в Японії їх старанно збирають і зберігають у певному місці, чекають, коли буде винайдено переробна технологія. У Європі, в кожному супермаркеті стоять спеціальні контейнери для збору використаних батарейок. Таку ж практику хочуть запровадити і в Росії. У нашій країні ви можете здати батарейки в будь-який супермаркет мережі «Ікеа», де їх приймають безкоштовно і утилізують.
4
По можливості перейдіть на використання акумуляторів. Так як один використаний акумулятор замінює роботу і викид 400 звичайних батарейок. Якщо у вашому місті чи області існують пункти прийому використаних батарейок - здавайте їх саме туди.
5
Можна провести спеціальну акцію, за якої активісти вашого міста будуть збирати використані батарейки у всього населення, після чого здадуть їх в пункт прийому. Зробіть у вашому під'їзді спеціальний контейнер, куди всі сусіди будуть викидати батарейки, після того, як їх накопичиться велика кількість - здайте в спеціальний пункт. Чи не засмічуйте навколишнє середовище, подбайте про чистоту екології та здоров'я всього живого.
Одна з умов експлуатації побутових приладів - правильне використання елементів живлення. Найпоширеніші з них - батарейки. Їх використання передбачає своєчасну і грамотну утилізацію.

Необхідно знати

Утилізація батарейок починається з моменту їх придбання. І ці правила потрібно знати. Але чому батарейки недостатньо просто викинути у відро? Справа в їх вмісті. При стандартній схемі утилізації відходів такі речі потрапляють у грунт, тому виробник завжди вказує на батарейці перекреслений контейнер - символ, що забороняє викидати елементи живлення як побутові отходи.Батарейкі можуть бути небезпечні не тільки для екології в процесі розкладання. Вони можуть протекти, деякі вибухають, виділяють свій вміст найближчим простір нашого обітанія.О який же «начинці» йдеться? Це: - свинець - небезпечний для кісткових тканин, нервової системи; - літій і луги - токсичні для шкіри; - кадмій - біда для легенів і нирок; - ртуть - вражає мозок; - цинк і нікель - при передозуванні викликають дерматит; - кобальт - викликає порушення функцій щитовидної залози; - оксид серебра.Самимі небезпечними є батарейки, які містять ртуть і літій. Ртуть швидко просочується в грунт, а літій - активний метал, здатний мимовільно вступати в реакції з киснем, спалахуючи при етом.Колічество токсинів в одній батарейці забруднює не менше 20 квадратних метрів ґрунту. Стає очевидною потенційна небезпека для людини! Втім, ці матеріали не тільки небезпечні, але є можливістю постійного енергооборота, що важливо для держави. Якщо батарейки правильно утилізуються, то виходить подвійна користь: зберігається екологія і стимулюється економіка.

Правильно - це

Після закінчення терміну експлуатації батарейок їх необхідно видалити з приладу і віднести в спеціалізований пункт утилізації вторсировини. Їх не можна бити, розколювати, залишати під прямими сонячними променями і взагалі тримати дома.Сбором з подальшою утилізацією займаються як волонтери, так і державні підприємства. У мережі супермаркетів IKEA також відкриті відповідні пункти збору батарейок. Подібна утилізація - єдино правильне рішення в цій ситуації.