Як збільшувати різкість у фотошопі.

Не завжди фотографії виходять бажаної різкості. Особливо образливим це стає, коли знімок, настільки сподобався на маленькому екрані фотоапарата, при відкриванні його в повну величину виявляється зовсім не тієї якості, якого б хотілося. Але не варто відразу викидати знімок в корзину. Цілком можливо, що підвищити різкість фотографії вдасться за допомогою Фотошопа, зробивши буквально пару кліків миші.
Інструкція
1
Існує декілька способів підвищення різкості в Фотошопі. Найпростіший з них - використання вбудованого в програму фільтра Unsharp Mask. Цей фільтр аналізує фотографію, обчислює на ній контрастні переходи і робить їх ще більш контрастними. Під впливом фільтра підвищується не тільки різкість фотографії, але і змінюється її насиченість і контраст. Для використання цього фільтра виберіть в меню Фотошопа наступні пункти Filter - Sharpen - Unshar Mask. У діалоговому вікні виставте оптимальні параметри. Величина їх буде залежати від вихідної якості і розміру оброблюваного фото, порухайте повзунки, орієнтуючись на результат, що показується на превью. Нижче ви бачите варіант титульної фотографії, обробленої фільтром Unsharp Mask.
2
Але більш універсальним і дає кращий результат вважається інший фільтр, що теж входить в стандартний набір фільтрів Photoshop. Поверніться до вихідного знімку. Скопіюйте шар зображення шляхом Layer - Duplicate Layer або шляхом перетягування основного шару на кнопку із зображенням паперового аркуша внизу панелі шарів. Якщо шар заблокований, розблокуйте його подвійним кліком миші по ньому. Застосуйте до верхнього шару фільтр Хай Пасс: Filter - Other - High Pass. Не лякайтеся получившегося ефекту. Картинка стала абсолютно сірою, повзунки потрібно зрушити так, щоб на обраного зображення контури зображених предметів тільки вгадувалися. Натисніть на Ок. Тепер змініть режим накладання шарів на Overlay, ви відразу побачите наскільки різкіше і краще стала фотографія. Зведіть шари разом кліком правої клавіші миші і вибором пункту Megre Down.
3
Але не завжди є необхідність збільшувати різкість на всій фотографії, іноді хочеться підкреслити лише деякі фрагменти, залишивши задній план, наприклад, розмитим. В цьому випадку можна вдадуться до наступного прийому. Підвищіть різкість фото будь-яким з вищеописаних способів. Краще зробити це за допомогою Usharp Mask. Вся фотографія стала різкою, тепер зверніться до панелі History і поставте на ній ось таку позначку
4
Поверніться в панелі на один пункт назад. Виберіть на панелі інструментів Історичну кисть (History Brush) і проведіть кистю по тих місцях, яким ви хотіли б додати різкості. Це може бути шерсть тварини, очі на портреті і так далі. Таке вибіркове підвищення різкості часто набагато кращого загального підвищення. На тому ж портреті зазвичай хочеться дати акцент на очі і губи, але ніяк не на різко позначену текстуру шкіри, яка може бути неідеальної. Обробивши кілька фотографій, ви самі зрозумієте, який із способів вам підходить більше, і ваші фотографії стануть ще краще.