Як кодувати звуки.

У 90-ті роки з'явилася можливість редагувати звукові записи за допомогою комп'ютера. На практиці часто виникають випадки, коли необхідно або стиснути наявний звуковий файл або перевести звук з мікрофону в зрозумілий комп'ютеру цифровий формат з метою подальшої обробки.
Вам знадобиться
  • - мікрофон;
  • - колонки;
  • - кодировщик файлів;
  • - системний програвач.
Інструкція
1
Відкрийте зручну для вас програму-кодировщик, наприклад, OggEnc або будь-яку іншу.
2
Виставте основні параметри: quality (установка рівня якості звуку), downmix (змішування другого каналу в першому), resample (установка частоти дискретизації), output (установка імені файлу для виводу). Встановіть також додаткові параметри: базову ширину потоку, якість стисненого файлу, ім'я фінального файлу, супутні характеристики.
3
Введіть ім'я оброблюваного звукового файлу в меню або в командному рядку кодувальника.
4
Виберіть бітрейт (глибину звуку). Візьміть до уваги, що для домашнього комп'ютера оптимальним буде бітрейт 112 кбіт/c, для професіоналів, що використовують високоякісне професійне обладнання - 224 кбіт/c.
5
Спостерігайте, як проходить кодування. Паралельно з цим відстежуйте кількість часу, що залишився до закінчення процесу.
6
Вкажіть папку, в яку програма збереже перекодувати файли. Пам'ятайте, що за замовчуванням стиснений файл поміщається в ту ж папку, де зберігається вихідний.
7
Перевірте якість кодування, прослухавши оброблений файл за допомогою програвача. Скористайтеся, наприклад, програмою WinAmp або будь-яким вбудованим системним програвачем.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що застосування кодувальника Ogg Vorbis передбачає неминучі втрати якості звучання, проте сміливо застосовуйте його в разі, коли стоїть завдання максимального зменшення обсягу MP3-файлів з мінімальними втратами в якості.
Корисна порада
Скористайтеся можливістю кодировщиков зберігати в одному файлі декілька композицій. Кожна композиція виділена власними тегами, що дозволяє при завантаженні відображати їх так, ніби вони завантажені з декількох файлів.