Як змінити вольтаж.

Перестав включатися улюблений комп'ютер? Виявити причини несправності тестуванням ПК. Вивчіть основи діагностики, коли проблеми з технікою стають періодичними. Ви самі можете виявити пошкодили елементи апаратури.
Вам знадобиться
  • -матерінская плата;
  • -мультіметр;
  • -аккуратность.
Інструкція
1
Перш ніж починати ремонт, з'ясуйте причини непрацездатності техніки. Поломка може бути програмної, або пов'язана з обладнанням комп'ютера. За допомогою вимірювальних приладів визначте параметри обладнання. Виміряйте вольтаж вольтметром, перевірте елементи друкованих плат осциллографом, перевірте програмами жорсткий диск.
2
Постійна напруга, що використовується в комп'ютерах, має стандартні величини. Для вузлів ПК напруга подає блок живлення, встановлений в системному блоці. Виміряйте видаються свідчення. Отримані величини не повинні відхилятися від стандартних, більш ніж на 5%. Вимкніть комп'ютер від харчування. Відкрутіть гвинтики і зніміть кришку системного блоку. Виміряйте напругу на материнській платі. Для цього візьміть тестер, поставте перемикач на постійну напругу. Значок постійної напруги буде виглядати наступним чином: V; або так: DCV. Поверніть рукоятку на 20, так як напруга на комп'ютері невелике.
3
Далі підключіть до тестеру два різнокольорових щупа. Щуп чорного кольору називається загальний, мінус або земля, підключіть його в роз'єм COM. Щуп червоного кольору підключіть в роз'єм, що знаходиться трохи вище першого. Для того щоб виміряти вольтаж материнської плати підключіть чорний щуп до контакту чорного кольору на роз'єм, відгалужується від блоку живлення. Торкайтеся червоним щупом материнської плати. Знаючи напругу відповідної точки, ви легко зрозумієте причину поломки. Вивчіть схему, яка поставляється з материнською платою. Ви дізнаєтеся, які напруги повинні бути в кожній точці. Вольтаж можна виміряти, не дістаючи материнську плату з корпусу. Для цього скористайтеся крокодильчиком, який чіпляється на сам корпус. Зверніть увагу на те, щоб у цьому місці не було фарби, тому що вона буде служити ізолятором.
Зверніть увагу
Тонкощів в цій справі багато, вміння приходить з практикою.
Корисна порада
Не залишайте мультиметр включеним в режимі омметра - швидко загубиться заряд батареї.
Для збільшення продуктивності комп'ютера рекомендують міняти параметри роботи центрального процесора. Один з важливих пунктів налаштування ЦП - зміна напруги, що подається на цей пристрій.
Вам знадобиться
  • - Clock Gen;
  • - CPU-Z.
Інструкція
1
Якщо ви хочете використовувати для збільшення продуктивності центрального процесора додаткові утиліти, то скористайтеся програмою Clock Gen. Скачайте саме ту версію, яка розрахована на роботу з моделлю вашої материнської плати. Врахуйте, що вам все одно доведеться відкривати меню BIOS, щоб змінити напругу на процесорі.
2
Виконайте вхід в BIOS, перезавантаживши комп'ютер і натиснувши клавішу Delete. Перейдіть в меню Advanced Chipset Setup або просто Advanced. Знайдіть параметр CPU Voltage і збільште його значення. Не піднімайте занадто сильно напругу. Натисніть клавішу F10 і дочекайтеся завантаження операційної системи.
3
Тепер запустіть додаток Clock Gen. Шляхом зміни положення повзунків, розташованих навпроти пунктів AGP і FSB, змініть значення множника центрального процесора і частоти його шини. Після установки потрібних параметрів натисніть кнопку Save.
4
Встановіть та запустіть додаток CPU-Z. Виконайте перевірку стану центрального процесора. Переконайтеся в тому, що цей пристрій працює стабільно. Пам'ятайте, що встановленого напруги може бути недостатньо для сильного збільшення продуктивності ЦП.
5
Якщо ви не бажаєте використовувати додаткові програми, то знову відкрийте меню Advanced Chipset Setup. Знайдіть пункт, що відображає частоту шини центрального процесора. Збільшіть її значення. Якщо ви не хочете змінювати частоту шини, то збільште на один пункт значення множника ЦП.
6
Перезавантажте комп'ютер і скористайтеся утилітою CPU-Z для оцінки продуктивності та стабільності процесора. Обов'язково періодично підвищуйте напругу на процесорі. Досягніть ідеального співвідношення його продуктивності і напруги, що подається на це обладнання. При надмірному підвищенні напруги можуть перестати працювати інші пристрої, наприклад інтегрована звукова карта.