Як організувати оцінку нерухомості.

Оцінка об'єктів нерухомості та її точне значення безпосередньо впливають на кінцевий результат господарської діяльності, пов'язаної з подальшим використанням даного об'єкта. Щоб організувати розрахунок вартості нерухомості правильно і отримати якісний результат, потрібно суворо дотримуватися етапи проведення оціночного процесу.
Вам знадобиться
  • Єдині стандарти професійної оцінки, державний регістр об'єктів нерухомості, повний комплект документів на об'єкт нерухомості.
Інструкція
1
Визначте цілі оціночного дії. Вартість об'єкта нерухомості необхідна не тільки для здійснення следки купівлі-продажу, але і для обчислення суми кредитного застави, бази оподаткування, вартості будівель, що відображається в бухгалтерській звітності. Крім мети оцінки на початковому етапі повинен бути визначений вид вартості, встановлена дата проведення заходу та уточнено наявність майнових прав у колишнього господаря об'єкта.
2
Складіть план проведених заходів. Побудуйте календарний графік майбутніх робіт з оцінки нерухомості, виберіть метод проведеного процесу, знайдіть джерела інформації, встановіть необхідні витрати на проведення даного заходу.
3
Зберіть і проаналізуйте інформаційні дані. На об'єкт нерухомості повинні виїхати оцінювач або ціла бригада експертів. Вони складуть юридичний опис оцінюваного об'єкта, розпишуть його фізичні характеристики, перевірять достовірність інформації, що була зібрана, і почнуть її аналіз.
4
розраховуєте вартість оцінюваного об'єкта нерухомості. Погоджуєте отримані дані числових значень оціночної вартості. На основі цього виводите кінцеве значення даного параметра. Пишіть звіт за оцінкою об'єкта житлової та нежитлової нерухомості.
5
В обов'язковому порядку слід перевірити на тільки право на майно, а й на землю, а також на можливість поліпшення об'єкта нерухомості в майбутньому. Уважно перевіряйте, щоб усі права були в порядку. Часто буває так, що право на землю є, а права на поліпшення об'єкта нерухомості відсутня.