Як побудувати опалубку.

Опалубка будується під заливку різних будівельних споруд: фундаментів і стін будівель, сходів, підвалів тощо. Залежно від виду споруди змінюється конструкція опалубки і вимоги, пропоновані до неї. Найчастіше доводиться мати справу з опалубкою для фундаменту, з виготовлення якої починається зведення більшості будівельних об'єктів. Опалубка для фундаменту може виконуватися по-різному, проте є деякі загальні вимоги, яким вона повинна відповідати.
Вам знадобиться
  • Набір плотницкого інструменту, обрізна дошка, брус, руберойд, цвяхи.
Інструкція
1
Вибір виду опалубки і визначення її параметров.Наіболее зручною і економічною є знімна опалубка у вигляді дерев'яних щитів, які можна використовувати неодноразово, переставляючи з місця на место.Дліна щитів вибирається такий, щоб їх було зручно переносити і встановлювати в траншею . На практиці зазвичай застосовують щити довжиною 3-4 м. Ширина (висота) щитів повинна бути на 100-150 мм більше глибини фундамента.Глубіна фундаменту обумовлюється рівнем грунтових вод, типом ґрунту і глибиною її промерзання. Останній параметр варіюється залежно від місця будівництва. На будівельних сайтах можна дізнатися розрахункову глибину промерзання грунту для будь-якого району Росії. Значення глибини фундаменту дорівнює добутку спеціального коефіцієнта (залежного від виду грунту і рівня грунтових вод) на розрахункову глибину промерзання. Конкретні значення коефіцієнтів можна також знайти, відвідавши будівельні сайти.Прі будівництві опалубки необхідно визначитися і з шириною фундаменту - внутрішнім відстанню між щитами опалубки. Зазвичай цей параметр приймають на 100 мм більшим, ніж ширина стін будівлі. При цьому він не повинен бути менше 350 мм.
2
Виготовлення дерев'яних щитів для опалубкі.Нарежьте дошки і брус для виготовлення щитів. Довжина дощок повинна бути дорівнює довжині щита, довжина бруса - трохи більше ширини (висоти) щита. Збийте щит, прибиваючи дошки до брусів. Відстань між останніми залежить від товщини використовуваних дощок, середнє значення становить зазвичай близько 1-1,5 м.Доскі в опалубці можуть розташовуватися і вертикально. Так робиться в тих випадках, коли товщина дощок не однакова. Це допомагає запобігти утворенню на стінках фундаменту поздовжніх перепадів в місцях стику дощок, чіпляючись за які, грунт може видавлювати фундамент в зимовий час.
3
Риття траншеї під фундамент.Виройте траншею для фундаменту необхідної глибини. Ширина траншеї повинна бути не менше ніж на 150-200 мм більше ширини фундаменту.
4
Установка опалубкі.Установіте щити в траншею дошками всередину. Відстань між нижніми крайками щитів повинно бути дещо більше, ніж розрахункова ширина фундаменту. Зафіксуйте низ щитів цеглою, камінням або дерев'яними кілками, розташувавши їх між брусами і стінкою траншеї. Цей упори не дозволять нижніх крайках щитів розповзатися під тиском бетонного раствора.Установіте між верхніми краями щитів відстань, рівну ширині фундаменту. Зафіксуйте це положення поперечними планками, прибивши їх до крайок щитів. Кількість фіксуючих планок має бути достатнім, щоб витримувати тиск розчину на щити.
5
Покриття внутрішніх стін опалубки рубероідом.Покройте внутрішню поверхню опалубки руберойдом або толем. Це необхідно для забезпечення рівності стін фундаменту і запобігання витікання цементного молока і бетонного розчину в щілини між дошками.
Зверніть увагу
Простежте за тим, щоб відстань між щитами опалубки трохи збільшувалася від верху до низу. В крайньому випадку, воно має бути одним і тим же. Ні в якому разі відстань між щитами внизу не повинно бути менше, ніж вгорі.
Корисна порада
Якщо ви використовуєте для опалубки обрізну дошку, простругані з одного боку, можна відмовитися від покриття опалубки руберойдом за умови, що зазор між дошками буде відсутній.