Як дізнатися, Яка відеокарта встановлена.

Питання «Як дізнатися, яка відеокарта встановлена на комп'ютері?» Час від часу виникає перед багатьма користувачами - наприклад, коли необхідно коректно підібрати пакет драйверів або дізнатися ресурс відеокарти.

Звичайно, якщо збережені документи і упаковка, в якій продавалося пристрій, вся необхідна інформація буде вказана на них. Але якщо упаковка не збереглася, а документи втрачено? Вихід є завжди. У більшості випадків сама відеокарта позначається маркуванням виробника. Але якщо маркування відсутнє (на жаль, таке теж трапляється), можна скористатися спеціальними утилітами. Вони розташовують великою базою по ідентифікаторах SubVendor/SubDevice ID, так як для сумісності з драйверами марки NVIDIA багато виробників відеокарт виставляють Vendor/Device ID, зареєстровані на NVIDIA, замість власних. Можна звернутися до утиліт GPU-Z і Sandra. Вони з досить високою часткою ймовірності встановлюють марку виробника, а також конкретну модель кожної окремої відеокарти. Але - тільки в разі, коли заповнені поля SubVendor/SubDevice ID. У разі, якщо вони залишилися незаповненими, можна пошукати інформацію про виробника та моделі відеокарти на всіляких номерах, нанесених на текстолит самої плати або на наклейки. Орієнтуватися треба насамперед на номер FCC ID - якщо він є, то можна пошукати його в базі даних FCC. Так ви зможете ідентифікувати як мінімум виробника пристрою, з яким маєте справу. А якщо FCC ID не вказаний на платі, доведеться послідовно вносити всі виявлені на відеокарті номера у всі відомі вам пошукові системи (наприклад, Yandex або Google). Рано чи пізно удача неодмінно вам посміхнеться. Втім, цей спосіб вважається крайнім заходом, і вдаватися до нього доводиться тільки у виняткових і рідкісних випадках.

Якщо раніше в системних вимогах до відеогри вказувалося тільки кількість пам'яті, яким повинна володіти відеокарта , то зараз пишеться серія відеоплат, з якими гра сумісна. Тому перш ніж купувати відеогру, варто переконатися в її сумісності з вашою моделлю графічного адаптера.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows;
  • - додаток AIDA64 Extreme Edition.
Інструкція
1
Дізнатися, яка відеокарта встановлена на ПК, можна кількома способами. Перший з них - за допомогою стандартних засобів операційної системи. Натисніть правою кнопкою мишки по порожньому ділянці робочого столу. З'явиться контекстне меню. Якщо у вас Windows XP, в контекстному меню клікніть по «Властивості». Якщо вашої ОС є Windows 7, виберіть «Дозвіл екрану». У вікні, клацніть по «Додаткові параметри». Відкриється вікно, в якому ви можете переглянути інформацію про назву моделі встановленої відеокарти і основні характеристики.
2
Також можна використовувати такий системний спосіб. Натисніть «Пуск». Виберіть "Всі програми", потім - "Стандартні". У стандартних програмах виберіть командний рядок. У командному рядку введіть dxdiag. Натисніть Enter. У вікні, перейдіть у вкладку «Екран». У лівому верхньому куті є розділ «Пристрій». Там ви можете подивитися інформацію про встановлену моделі відеокарти.
3
Якщо ви крім моделі хочете дізнатися ще і докладні характеристики вашої відеокарти, то для цих цілей потрібно скористатися додатковою програмою. Скачайте з інтернету додаток AIDA64 Extreme Edition. Встановіть цю програму на жорсткий диск комп'ютера. Перезавантажте комп'ютер.
4
Запустіть AIDA64. Після сканування системи ви опинитеся в основному меню програми. У правому вікні оберіть "Відображення». Потім у списку пристроїв виберіть «Графічний процесор». З'явиться детальна інформація про встановлену відеокарту. Назва моделі написано в самому верху, в розділі «Властивості графічного процесора».
5
Крім основних відомостей ви можете переглянути повну інформацію про характеристику відеокарти: дізнатися тип шини пам'яті, частоту процесора і пам'яті, пропускну здатність і багато інших параметрів. Знизу вікна є посилання на сайт розробника, оновлення BIOS відеокарти і драйверів.