Як закрити труби у ванній кімнаті.

Труби, які знаходяться на виду, здатні зіпсувати навіть самий ідеальний ремонт у ванній кімнаті. Саме тому їх, як правило, намагаються сховати. Але от тільки як саме це краще зробити - основне питання всіх початківців ремонтників. А ось професіонали впевнені: це найпростіша задача, яка виникає в процесі.
Вам знадобиться
  • - Напрямні конструкції;
  • - саморізи;
  • - перфоратор;
  • - гіпсокартон;
  • - пластик;
  • - кахель.
Інструкція
1
Враховуйте при оформленні труб у ванній, з якого матеріалу у вас виконана вся обробка в цілому. Якщо ви обшивали кімнату гіпсокартоном, то труби ховати потрібно теж під нього. Для того, щоб приховати систему каналізації, для початку до стіни прикріпіть два направляючих профілю. Всі роботи найкраще проводити за допомогою перфоратора. Відстань від труб до напрямних повинна дорівнювати 3-5 см. З гіпсокартону виріжте відповідні по ширині деталі, а потім прикріпіть їх перфоратором до профілів. В результаті у вас повинен вийти такий акуратний короб. Після обробіть його під загальний стиль ванної, і труби більше не будуть постійно перебувати перед очима. Головне, що необхідно пам'ятати: гіпсокартон повинен бути влагоустойчивий. Необхідно це, щоб вся конструкція з часом від підвищеної вологості не "попливла".
2
Якщо ж ванна у вас обкладена кахлем, то має сенс зробити короб для труб з бетонної кладки, обробленою плиткою. Для цього вам потрібно спочатку зробити каркас з металоконструкцій. Точно так само кріпляться до стіни профілі, потім основа, яка буде тримати на собі всю основу. Після того, як ви зробите короб, можна укладати плитку. Тепер ваша ванна вся виконана в єдиному стилі.
3
Можна закрити виступаючі труби у ванній кімнаті за допомогою пластикових панелей. Для їх установки вам також будуть потрібні направляючі конструкції. Прикріпіть їх до стіни з певними відступами від труб, після чого виріжте із загального полотна пластика необхідні за розміром шматки матеріалу і за допомогою саморізів прикрутите їх до напрямних. Тільки робіть це дуже акуратно, щоб пластик не тріснув.
4
Як варіант, замаскувати виступаючі труби можна меблями. Для цього вам доведеться зробити або самим, або на замовлення спеціальний шафка для різних побутових предметів, який буде ще й розрахований на те, щоб заховати всередині себе каналізацію. Таким чином ви можете вирішити відразу дві проблеми: як зберігати різні дрібниці для ванної і як заховати труби.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-X-393q1nYc
Корисна порада
При проведенні ремонтних робіт пам'ятайте, що фахівці рекомендують не закривати труби у ванній "наглухо". Адже вони не вічні і можуть в який-небудь момент потекти. Щоб легше було проводити роботи з усунення сантехнічної аварії, залиште невеликий отвір там, де розташована розводка, або зробіть відкидну кришку. Тоді в разі аварійної ситуації і ваш ремонт не постраждає, і труби легко можна буде відремонтувати.
Сьогодні ванну кімнату прийнято обробляти так, щоб у ній було не тільки зручно, але й приємно перебувати. Але кому сподобається, якщо на тлі гарної керамічної плитки і хромованих аксесуарів будуть стирчати потворні труби. Всі труби у ванній кімнаті треба заховати від сторонніх очей.
Вам знадобиться
  • Оцинковані профілі для гіпсокартонних систем UW50 або CW50, саморізи по металу або дереву, рівні дерев'яні бруси, дюбель-шурупи, оліфа, гіпсокартон ВГК 12,5 мм, термоізоляція, плитка або стінові панелі.
Інструкція
1
Перш ніж закривати труби у ванній, треба встановити на них термоізоляційний матеріал. Подібні матеріали продаються в спеціалізованих магазинах. Але вони бувають для різного діаметру труб, тому перед покупкою виміряйте не тільки довжину ваших труб, але і їх діаметр. Коли підходящий матеріал куплений, його треба надіти на трубу. Для цього треба розрізати термоізоляцію уздовж, розгорнути її і надіти на трубу, яку належить закривати. Термоізоляція повинна щільно прилягати до труби, але не стягувати її занадто сильно. Потім слід склеїти розріз і поперечні стики термоізоляції за допомогою скотча, щоб матеріал добре тримався на трубі.
2
Тепер можна приступати до закриття труб. Для цього насамперед треба з робити каркас. Можна виготовити каркас з брусів або оцинкованих профілів. Оцинковані профілі для гіпсосістем прикріпіть до стіни там, де проходить труба. Кріпити профілі слід за допомогою дюбель-шурупів, а між собою з'єднувати саморізами. Крок повинен становити приблизно 400-500 мм.Еслі ви вибрали брус, він повинен бути дуже рівним. Для початку 3-4 рази прооліфьте брус, потім розріжте його на потрібні відрізки. Далі треба прикріпити заготовки до стіни і скріпити між собою. Для цього так само, як і у випадку з профілем, використовуються дюбель-шурупи і саморізи, але не по металу, а по дереву.
3
Одержаний каркас треба обшити вологостійким гіпсокартоном. Гіпсокартон потрібно перед установкою 2-3 рази просочити оліфою з внутрішньої сторони. Потім слід порізати листи гіпсокартону на деталі потрібного розміру і ці деталі прикріпити до каркаса за допомогою саморезов з кроком 200-250 мм. Після цього треба поклеїти на гіпсокартоннних короб плитку або стінові панелі в тон основної обробці.
Зверніть увагу
Не слід закладати труби наглухо, треба обов'язково забезпечити до них доступ.
Корисна порада
Відстань між трубою і коробом повинно бути не менше 50 мм. Можна заповнити порожній внутрішній простір мінеральною ватою для звукоізоляції.