Як емалювати ванну.

Заміна старої ванни нової - справа клопітка і дороге. Крім покупки нової ванни, буде потрібно демонтувати стару, що неминуче призведе до порушення облицювання стін і підлоги. Що ж робити, якщо поверхня вашої ванни покрилася подряпинами, а відшарувалася емаль псує все враження від ванної кімнати? Відновити емалювання ванни цілком можливо в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - побутова хімія для чистки ванн;
  • - кисть;
  • - валик;
  • - комплект для емалювання ванн (затверджувач, каталізатор);
  • - захисна стрічка;
  • - водостійка наждачний папір;
  • - віброшліфувальна машинка;
  • - фен.
Інструкція
1
Зніміть і приберіть з ванної кімнати рушники, фіранки і килимки. Якщо у ванній кімнаті є вікна - їх необхідно закрити. Оптимальна температура для проведення робіт з емалювання ванній - 20-22 градуси.
2
Закрийте слив ванній. Налийте у ванну 3-4 літри води і розчиніть в ній спеціальний засіб для видалення вапняного нальоту і відкладень.
3
Акуратно нанесіть отриманий розчин на всю внутрішню поверхню ванни і залиште на 20-30 хвилин. Ретельно змийте розчин. Повторіть цю операцію 5-7 разів.
4
Нанесіть засіб для чищення на поверхню ванни. Відшліфуйте поверхню за допомогою водостійкої наждачного паперу. Рівні поверхні рекомендується шліфувати за допомогою віброшліфувальна машинки, закруглені - вручну. Не рекомендується використовувати машинку з системою відсмоктування пилу.
5
Ретельно змийте пил від шліфування і залишки засобу для чищення проточною водою.
6
Демонтуйте деталі переливу і зливу.
7
Повністю просушіть ванну за допомогою тепловентілятора або фена.
8
Оклейте краю ванною захисною стрічкою. Захистіть змішувач і арматуру за допомогою поліетиленової плівки або пакета.
9
Додайте в засіб для емалювання затверджувач і перемішайте вийшла суміш. Розмішувати слід дуже інтенсивно, не менше 3 хвилин.
10
Введіть у суміш каталізатор і перемішайте. Слід врахувати, що приготований розчин придатний для роботи протягом 40 хвилин.
11
Нанесіть розчин на поверхню ванни за допомогою кисті, поздовжніми і поперечними рухами. Рівномірно розподіліть розчин по поверхні ванни за допомогою валика, не зачіпаючи її переднього краю.
12
Підправте, якщо потрібно, нанесене покриття за допомогою пензля та нанесіть засіб для емалювання на передній край ванни.
13
Просушите ваннуСледует врахувати, що протягом перших 5:00 поверхню ванни буде ще липкою і треба ретельно стежити за тим, щоб до неї не пристали пил і ворсинки. Не рекомендується відкривати вікно протягом перших 24 годин після нанесення емалі. Час повного висихання емалі - 5 днів. В цей час користуватися ванною можна.