Як витягнути лінзу.

Контактні лінзи стали відмінною заміною очок: зручні, непомітні, ефективні. Вони не такі шкідливі, як окуляри, тому що забезпечують хороший огляд з усіх боків, не обмежуючи зір. Єдиний їхній мінус, особливо відчутний на перших порах використання, - це складність в надяганні і зніманні. Хоча надіти лінзу на око багатьом видається складним завданням, проблеми при знятті її з ока можуть викликати паніку, хворобливі і неприємні відчуття.
Вам знадобиться
  • чисті, сухі руки;
  • очні краплі для контактних лінз.
Інструкція
1
Не панікуйте. В першу чергу, перед тим, як зняти лінзу, потрібно заспокоїтися. Тремтячі руки і судорожно блимаючи очі справі не допоможуть.
2
Ретельно вимийте і висушіть руки за допомогою рушники або серветки, що не залишають ворсинок. Руки потрібно мити з милом або іншим очищує засобом. При будь-яких діях з контактними лінзами руки повинні бути чистими, тому що від цього залежить здоров'я очей.
3
Якщо лінза видна в оці, коректний, отриманої від лікаря-контактолога або зазначеної на упаковці від контактних лінз. Згідно найзручнішого і поширеній способу, потрібно середнім пальцем лівої руки (якщо ви правша) підняти верхню повіку, бажано разом з віями, а середнім пальцем правої руки відтягнути вниз нижню повіку, забезпечивши доступ до лінзи.
4
Подушечку вказівного пальця покладіть на нижній край лінзи. Вказівним і великим пальцями правої руки зніміть лінзу з ока, зробивши своєрідний «щипок» або затиснувши лінзу між пальцями.
5
Якщо така процедура не допомагає, закапайте очей спеціальними очними краплями для контактних лінз. Поморгайте і повторіть процедуру. Якщо лінза видна на оці, то ніяких проблем при чистих і сухих пальцях не виникне, так як вона не може прилипнути до ока.
6
Якщо лінзу не видно, можливо, вона потрапила в простір між століттям і очним яблуком. В такому випадку закапайте очей краплями для лінз і зробіть прості вправи для очей: обертайте очима з закритими століттями, поморгайте, поводите пальцем по століттю. Максимально відтягніть повіки і пошукайте її. Якщо лінза вийшла на видиме місце, повторіть третій пункт інструкції.
7
Зверніться до лікаря-офтальмолога або контактологов, якщо всі перераховані маніпуляції не допомагають. Подальші безуспішні спроби витягти лінзу можуть поранити очей, лікар же професійно і швидко витягне лінзу.
Зверніть увагу
При вийманні лінзи очі мимовільно закриваються. Якщо середнім пальцем захопити вії, то дістати лінзу буде простіше.