Як визначити кінські сили. Як виміряти кінські сили на кілограм.

Щоб розрахувати потужність якого автомобіля, використовується параметр кінських сил. Сьогодні саме цю величину вказують в документах на автомобіль. Але все ж іноді розрахунок кінських сил визначають в кіловат на годину. Тоді потужність автомобіля в кінських силах можна знову розрахувати.
Вам знадобиться
  • - автомобіль;
  • - станція ТО.
Інструкція
1
При розрахунку кінських сил вашого транспортного засобу користуйтеся вітчизняної, а також європейської системами вимірювання. У них одна кінська сила - це 75 кг х м/с. Якщо розшифрувати дане позначення, то одна кінська сила буде дорівнює тій потужності, яка необхідна для підйому вантажу, що важить 75 кг на висоту 1 метр за 1 секунду. До того ж кінські сили можна перекласти і кіловати. У такому випадку одна кінська сила буде дорівнює 735,5 Вт або 0,735 кВт. При цьому максимум швидкості, яку здатна розвинути звичайна кінь, називають котлової кінської силою.
2
Щоб дізнатися значення потужності автомобіля, необхідно перевести зазначені цифри відповідно до вищевикладених рівняннями. Якщо потужність авто вказується в кіловатах, то для визначення кінських сил необхідно те значення, яке зазначено в паспорті автомобіля, просто розділити на 0,735. Підсумкова цифра і буде позначати то кількість кінських сил, яке має даний автомобіль.
3
Щоб найбільш простим способом дізнатися кількість кінських сил в певному автомобілі, вирушайте на найближчу хорошу станцію технічного обслуговування. На більшості таких станцій є спеціальна установка-комп'ютер, яка легко визначить, скільки саме «коней» у вашому автомобілі. Заведіть авто на платформу такої установки, встановіть його і вичавіть до упору педаль газу. Поки ваш автомобіль буде працювати, за кілька хвилин комп'ютер виконає всі потрібні виміри. Після цього ви зможете дізнатися результат і оцінити, скільки кінських сил має ваше авто. До речі, кінські сили в якості вимірювання потужності застосували вперше в Шотландії в 1789 році. Тоді якийсь Джеймс Уатт зайнявся порівнянням того, скільки необхідно коней для зрушування з місця парової машини.