Як перевірити пам'ять комп'ютера. Як виправити в комп'ютері помилку становища.

Комп'ютер став видавати «синій екран смерті»? Часто зависає система? З'являються помилки при виконанні тих чи інших програм? Все це може свідчити про проблеми з оперативною пам'яттю. Для точної постановки діагнозу необхідно протестувати пам'ять на наявність помилок.
Вам знадобиться
  • Для тестування оперативної пам'яті буде потрібно безкоштовна програма-тестер Memtest86.
Інструкція
1
Офіційний сайт програми для тестування пам'яті http://memtest86.com/Зайшовши на цей сайт - відкрийте посилання "Free download". Звідси необхідно завантажити образ завантажувального диска, який буде потрібно для тестування пам'яті. Клацайте на посилання "ISO image for creating bootable CD (Windows - zip)". Завантаживши архів - розпакуйте його. Образ, стиснений в архів, необхідно записати на компакт-диск як образ диска. Зверніть увагу - записувати потрібно не iso-файл, а його образ. Це можна зробити за допомогою програми для запису компакт-дисків.
2
Перезавантажте комп'ютер. Зайдіть в BIOS і встановіть завантаження з DVD-приводу. Вставте в дисковод диск, на який ви записали образ memtest86. Після завантаження з даного диска Memtest автоматично почне тестувати вашу оперативну пам'ять. У разі визначення помилок пам'яті утиліта в графі "errors" свого робочого екрану видасть повідомлення про виниклу помилку. Якщо комп'ютер розганявся і після цього з'явилися помилки в пам'яті - необхідно або зменшити прискорення, або повернути стандартну частоту, відмовившись від розгону. При виникненні помилок на стандартній частоті - пам'ять необхідно замінити.
Корисна порада
Модулі пам'яті практично не піддаються ремонту. При виникненні помилок модуль доводиться замінювати. Тому при покупці не варто економити на якості модулів оперативної пам'яті.
Для розуміння процесів, які відбуваються в системі і пов'язані з її швидкодією, необхідно знати про значення двох понять - віртуальної пам'яті і файлу підкачки. Файл підкачки являє собою файл в дисковому просторі (на відміну від оперативної пам'яті - окремого пристрою), який система використовує для зберігання даних, що не помістилися в оперативній пам'яті. Віртуальна пам'ять є оперативною пам'яттю спільно з файлом підкачки. Її перевірка передбачає ряд простих заходів.
Інструкція
1
продіагностіруют стан віртуальної пам'яті. Зазвичай системою самостійно встановлюються оптимальні обсяги віртуальної пам'яті, і її достатньо для вирішення більшості завдань, але в разі виконання додатків, які потребують великі обсяги оперативної пам'яті, обсяги пам'яті віртуальної можна і потрібно збільшувати. Якщо виникає така необхідність, система виведе попередження про недостатній обсяг віртуальної пам'яті.
2
Викличте клацанням по значку «Мій комп'ютер» контекстне меню, в якому виберіть пункт «Властивості». У ньому перейдіть на вкладку «Додатково», де в розділі «Швидкодія» клацніть по кнопці «Параметри». У вікні, клацніть по вкладці «Додатково», і в розділі «Віртуальна пам'ять» виберіть пункт «Змінити».
3
Клацніть варіанту «Особливий розмір» списку «Розмір файлу підкачки» у вікні. У текстових полях «Вихідний» і «Мінімальний» виберіть вилку розмірів файлу підкачки від його мінімуму до його максимуму. Мінімальний розмір не повинен бути менше полуторного розміру оперативної пам'яті. Новий розмір віртуальної пам'яті буде встановлений.
4
Крім цього, може знадобитися повне очищення віртуальної пам'яті - така процедура стане в нагоді в тому випадку, якщо користувач працює з цінними і конфіденційними даними, оскільки в віртуальної пам'яті часто зберігаються їх залишки.
5
Наберіть в рядку пошуку меню «Пуск» ім'я «secpol.msc». Ця дія запустить утиліту «Локальна політика безпеки».
6
Зайдіть в підміню «Параметри безпеки» меню «Локальні політики» розділу «Параметри безпеки». У правій частині вікна в списку параметрів слід відшукати рядок «Завершення роботи: очищення файлу підкачки», і клацнути по ньому. Встановіть у вікні, перемикач на вкладці «Параметр локальної безпеки» в положення «Включено». Тепер кожен раз при завершенні роботи вміст віртуальної пам'яті буде знищено.
Корисна порада
Іноді корисно встановлювати файл підкачки на всіх розділах жорсткого диска - це допоможе прискорити його роботу.