Як нумерувати таблиці.

Нумерувати рядки або стовпці в таблицях найзручніше за допомогою табличного редактора Excel з офісного пакету програм корпорації Microsoft. Цей пакет вельми поширений, а його табличний редактор є найбільш часто використовуваною програмою для роботи з таблицями даних. Операція нумерації з його допомогою не представляє складності і може бути реалізована кількома способами, а готові таблиці можна переміщати, наприклад, в документи формату текстового редактора Word.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Excel 2007
Інструкція
1
Відкрийте Microsoft Excel і завантажте в нього таблицю, рядки або стовпці якої потрібно пронумерувати. Якщо в таблиці ще немає колонки або рядка, в якому повинні бути номери, створіть її і встановіть курсор введення в першу клітинку.
2
Введіть число, з якого повинна починатися нумерація. Це не обов'язково повинна бути одиниця - можна використовувати будь-яке позитивне або негативне число і нуль. Крім того, сюди можна помістити формулу, яка буде обчислювати перший номер з якого-небудь алгоритму. Наприклад, така формула може читати значення останнього номера таблиці з попередньою сторінки книги Excel і продовжувати нумерацію на поточній сторінці.
3
Натисніть Enter після введення початкового значення послідовності, а потім знову встановіть курсор до першої комірки. Клацніть по кнопці «Заповнити» в меню табличного редактора, вміщеній на вкладці «Головна» в групу команд «Редагування». В випав списку команд виберіть пункт «Прогресія» і редактор відкриє вікно з настройками параметрів нумерації.
4
Поставте позначку в полі «по стовпцях» для нумерації зверху вниз, або в полі «по рядках» для нумерації зліва направо.
5
Залиште позначку за замовчуванням в полі «арифметична», щоб редактор використовував звичайну нумерацію, при якій кожен наступний номер більше попереднього на одиницю. Якщо потрібно інший крок, то встановіть потрібне його значення в поле з такою назвою («Крок»). Поле «Граничне значення» обмежує нумерацію - впишіть в нього максимально допустимий номер рядка або колонки.
6
Натисніть кнопку «OK» і Excel пронумерує рядки або стовпці відповідно до заданих вами установками.
7
Є менш складний спосіб заповнення діапазону комірок номерами, який підходить для простої нумерації відносно невеликих таблиць. Введіть початковий номер в першу клітинку, наступний - у другу. Потім виділіть обидві комірки і за правий нижній кут виділеної області перетягніть межу виділення до останньої клітинки колонки або стовпця, яка повинна містити номера. Excel заповнить весь цей діапазон числами, продовживши розпочату вами нумерацію з тим же кроком збільшення.
Законодавчих актів, що регламентують порядок присвоєння номерів виставленим рахунками , не існує. Головне, щоб дотримувалася суцільна нумерація, і це було зручно тим, хто займається обробкою рахунків та обслуговуванням договорів.
Інструкція
1
Почніть нумерацію з якого-небудь конкретного числа. Не обов'язково привласнювати перший рахунком номер «1», можна приступити з цифри «916», якщо є бажання. Якщо організація виставляє велика кількість рахунків, можна почати нумерацію з «0001» і періодично, наприклад, раз на рік, обнуляти порядковий номер.
2
Використовуйте дефіси або похилий слеш для відділення значної частини номера рахунку. Наприклад, в 2012 році можна нумерувати документи 0001/12 і далі, а в 2013 відповідно 0001/13. Так ви завжди зможете визначити, в якому часовому періоді був виставлений рахунок. Така система хороша і в тому випадку, якщо організація розбиває платіж на кілька частин. У цьому випадку рахунком можна присвоїти номер 0025/12-1/. Розшифровка цього рахунку така: 25-й рахунок у 2012 році, внесення першої частини суми.
3
Застосовуйте у привласненні номерів літерні символи. Наприклад, якщо в організації є кілька відділів, кожен з яких виставляє рахунки, має сенс ввести першу (або будь-яку іншу) букву в номер. Наприклад, відділ оптових продажів може нумерувати рахунки О-456-12, а роздрібний Р-457-12. У момент надходження коштів на розрахунковий рахунок відразу буде видно, за яким з видів діяльності прийшли гроші.
4
Введіть код валюти, якщо в організації відкрито декілька рахунків. Вказівка на це можна зробити літерним («р», «е», «д») або з використанням цифр. Наприклад, якщо код доларового рахунку «01», номер може виглядати 1578-01.
5
Створіть власну цифрову нумерацію, яка відображатиме часовий відрізок виставлення рахунку, його порядковий номер, структурний підрозділ здійснює транзакцію і вид валюти. Наприклад, номер 1234/016/01/12 може означати рублевий рахунок (01) шістнадцятого відділу (наприклад, з обслуговування фізичних осіб) 2012 під номером 1234. Головне, не забувати вести журнал присвоєння номерів і не заплутатися в кодових позначеннях.