Як полагодити обігрівач.

Настала осінь, а значить, саме час заздалегідь до настання сильних холодів перевірити, чи працює електричний обігрівач. Його несправність може стати неприємним сюрпризом. Але безвихідних ситуацій немає, адже електроприлад можна полагодити.
Вам знадобиться
  • - електроприлад;
  • - ключ;
  • - омметр;
  • - дрібнозерниста наждачний папір;
  • - з'єднувальний шнур;
  • - круглий надфіль;
  • - паяльник з оловом.
Інструкція
1
Переконайтеся у справності розетки, в яку включений був обігрівач. Для цього включіть в розетку вилку від приладу, в справності якого впевнені. Якщо включений в розетку електроприлад не запрацює, значить, проблема криється в несправності електричної розетки: відремонтуйте її.
2
Уважно огляньте з'єднувальний шнур обігрівача і його вилку. Переконайтеся в тому, що видимих пошкоджень немає. Відкрутіть гайки, що закріплюють блок управління, і зніміть шайби. Потім посуньте кришечку і зніміть її з блоку управління.
3
За допомогою омметра перевірте сполучний шнур електрообігрівача з метою визначення, чи не порушений чи електричний контакт: з'єднайте щупи омметра зі штирями вилки. Виявити місце дефекту.
4
Перевірте, наскільки щільно закручена затяжка на контактних гвинтах, за допомогою яких фіксуються жили шнура. У тому випадку, якщо жили з'єднувального шнура ослаблені, викрутіть гвинти і витягніть ці жили. За допомогою дрібнозернистої наждачного паперу зачистите до блиску поверхню контактують елементів.
5
Якщо ви впевнені в тому, обігрівач не працює через несправність з'єднувального шнура, відкрутите гвинти, приберіть фіксуючу планку і зніміть з електроприладу шнур.
6
За допомогою гайкового ключа перевірте, чи достатньо добре виконана затяжка контактних стійок. При необхідності підтягніть її.
7
Зачистіть круглим надфілем отвори, через які проходять жили з'єднувального шнура, до блиску.
8
Оголити кінці жил нового з'єднувального шнура (на 8 мм), зачистите їх наждачним папером, скрутіть і пропоїти. Вставте кінці жив в отвори для стійок, надійно зафіксуйте контактними гвинтами, встановіть назад фіксуючу планку, надягніть кришку на блок управління і закріпіть її гайками.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь елементарних правил безпеки, виробляючи ремонт електрообігрівача в домашніх умовах!
Корисна порада
Не вмикайте електрообігрівач в розетку до того, як переконаєтеся в тому, що немає короткого замикання струмоведучих частин, що стикаються з металевим корпусом електроприладу. Перевірити можна за допомогою омметра.