Як виробляється сталь на сталеливарному підприємстві.

Не у кожного з нас є можливість побувати на сталеливарному підприємстві і дізнатися, яким чином виплавляють сталь. Однак алгоритм виробничого процесу виплавки стали знаком в загальних рисах багатьом з нас ще зі шкільної лави.
Інструкція
1
Зазвичай сталь виплавляють в мартенівських, електросталеплавильних (індукційних, електродугових) печах, а також в конвертерах. Вихідний матеріал для стали - твердий чушковий чавун, сталевий лом і відходи ковальських або ливарних цехів. Бувають випадки, коли чавун використовують тільки в рідкому вигляді (в конвертерних процесах).
2
Основні завдання сталеливарного виробництва наступні: - розплавлення матеріалів; - вирівнювання хімскладу металу; - окислення і видалення домішок (фосфору, сірки, газів, а також неметалічних включень); - подальше розкислення; - доведення хімскладу металу до необхідних параметрів ( в цьому випадку додають різні хімічні компоненти); - нагрівання до температури, необхідної для наливки стали в виливниці і форми.
3
Після розплавлення матеріалів метал рафинируют (тобто очищають), звільняючи його від домішок, в результаті чого він досягає однорідності по хімскладу.
4
Процес окислення відбувається наступним чином: вуглець, попередньо розчинений в рідкому металі, окислюється киснем з введеного в піч повітря, киснем руди або киснем компресорного повітря. Це також сприяє очищенню металу від домішок.
5
Процес розкислення необхідний для остаточного видалення домішок (особливо сірки) з металу. Для цього в робочому просторі печі підвищують температури шлаку і металу або вводять безпосередньо в метал компоненти, що відновлюють розчинені в ньому кисень, кремній, вуглець і марганець.
6
Поле того, як пройшло достатньо часу для процесу розкислення, хімсклад стали доводять до необхідного рівня та легируют її відповідними присадками (наприклад, хромом).
7
Після цього сталь, нагріту до певної температури, зливають в ківш. За допомогою ковша метал випускають в виливниці або в форму. Для того щоб не почався процес окислення, формування складу стали здійснюється шляхом її розкислення у ковші, наприклад, за допомогою алюмінію.