Як вилікувати ендометрію.

Ендометріоз є одним з найпоширеніших жіночих захворювань. Воно являє собою розростання тканини, подібної ендометрію, який вистилає слизову оболонку матки, але розвивається поза розташуванням звичайних його меж.
Інструкція
1
Лікування ендометріозу передбачає комплексний підхід. Воно може включати медикаментозні, хірургічні методи або їх поєднання. При цьому, чим швидше жінка звернеться до лікаря і чим швидше буде розпочато лікування, тим нижча ймовірність того, що доведеться вдатися до оперативного втручання. Несвоєчасний візит до гінеколога призводить до утворення нових вогнищ ендометріозу, появі кіст і рубцевої тканини, прогресуванню спайкового процесу і, як наслідок, безпліддя.
2
Медикаментозний метод лікування даного захворювання заснований на прийомі гормональних препаратів. Вони дозволяють нормалізувати роботу яєчників і виключити появу ендометріозу. Курс прийому таких препаратів призначається лікарем. Як правило, він досить тривалий - від декількох місяців до року. При болях, які виникають при порушенні ендометрію, застосовують негормональні засоби, здатні принести полегшення жінці.
3
Незважаючи на сьогоднішнє велика кількість гормональних препаратів, що випускаються фармацевтичними компаніями, консервативний метод лікування ендометріозу залишається не дуже ефективним. Не всі форми даного захворювання можна вилікувати за допомогою уколів і таблеток. Крім того, деяким жінкам гормональна терапія протипоказана. До них відносяться хворі, які страждають на цукровий діабет, алергічними, серцево-судинними, шлунково-кишковими захворюваннями, а також хворобами крові. Тому часто при лікуванні ендометріозу вдаються до хірургічного втручання.
4
Оперативне лікування дає певну гарантію одужання. Правда, ендометріоз може рецидивувати, тому навіть видалення вогнищ захворювання не дає 100% результату. У сучасних умовах застосовують такий метод хірургічного втручання, як лапароскопію. Операція при цьому проводиться з невеликим надрізом (близько 0,5 см), через який вводиться відеокамера та спеціальне обладнання. Даний метод досить ефективний, він дозволяє видаляти ендометріческіе вогнища, кісти, розсікати спайки. І найголовніше, після лапароскопії вдається зберегти жінці дітородну функцію.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_cYYrIxM290