Як обчислити прибутковий податок. Як вираховується прибутковий податок.

Прибутковий податок повинен вираховуватися з усіх видів доходів фізичних осіб і є основним для всіх громадян, які проживають на території Російської Федерації. Методика і порядок вирахування прибуткового податку регулюється законодавчими актами.
Інструкція
1
Прибутковий податок в основному утримується з заробітної плати працівників роботодавцем. Але в тих випадках, коли у фізичної особи з'явився інший дохід крім зарплати, то відрахування провадиться податковим агентом.
2
Нерідко платник податків зобов'язаний сам підрахувати податок на дохід за результатами своєї діяльності за певний період, і сплатити його до податкової інспекції. Таке можливо в тих випадках, коли фізична особа самостійно отримує свій дохід, наприклад від продажу земельної ділянки, квартири, отримання спадщини або виграшу у грошовому еквіваленті і т.п. В цьому випадку платник податків повинен заповнити в податковій інспекції податкову декларацію за формою 3-НДФЛ.
3
Перш ніж обчислити прибутковий податок з доходів фізичної особи, слід дізнатися, з яких сум слід виробляти відрахування податку, а в яких ні. На сьогоднішній день утримання проводиться зі наступних видів доходу: • з зарплати; • з преміальних виплат і виплат відпускних; • від доходів пайової участі при розподілі прибутку підприємства; • при отриманні виграшів у грошовій формі; • доходів від оренди; • інших доходів, які отримані у вигляді матеріальної вигоди.Не утримується прибутковий податок зі наступних доходів: • посібників з вагітності і пологам; • посібників з безробіття; • виплат на санаторно-курортне лікування; • стипендій студентів і учнів; • суми аліментів, які отримує жінка; • в протягом 5 років з доходів осіб, які ведуть фермерське господарство.
4
Визначитися з розміром утримуваного податку. Зараз він становить 13% з основних доходів, 30% для іноземних громадян, працюючих на території Російської федерації і зареєстрованих в податковому органі і 9%, від доходів, отриманих у вигляді дивідендів.
5
Визначившись з видом доходу і розміром утримуваного податку на дохід, вам слід порахувати суму отриманого доходу за певний розрахунковий період. Це може бути квартал або рік. Від отриманої суми знайдіть розмір прибуткового податку в процентному співвідношенні. Наприклад, нам дано, що: • працівнику за місяць нараховано 15000 р.; • розмір прибуткового податку з основного доходу фізичних осіб становить 13% Значить розмір прибуткового податку, який слід відняти від заробітної плати робітника, складе 1950 р. Для цього слід 15000 р. розділити на 100 і помножити на 13. Відповідно, вже з вирахуванням доходу, працівник на руки отримає 13050 р.
Ставки транспортного податку встановлюються на рівні суб'єкта РФ, тому його сума залежить від регіону, де автомобіль або інший транспортний засіб стоїть на обліку. Ставка податку залежить від потужності двигуна, року випуску, кількості транспортних засобів у власності у конкретного власника, призначення ТС (наземне, водне, повітряне і пр.) І ряду інших параметрів.
Вам знадобиться
  • - потужність вашого транспортного засобу в кінських силах;
  • - ставка податку для суб'єкта РФ, де зареєстровано транспортний засіб;
  • - глава 28 Податкового кодексу РФ;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Вихідний параметр обчислення транспортного податку - ставка, актуальна для вашого конкретного випадку. Інформацію про податкові ставки суб'єкта РФ, де зареєстровано транспортний засіб, ви можете отримати в податковій інспекції, паперовій або електронній версії відповідного регіонального закону. Нерідко ставки транспортного податку публікуються у місцевих ЗМІ, на сайтах органів влади або ИФНС по суб'єкту РФ.
2
Вивчіть ставки податку і знайдіть актуальну для вашого транспортного засобу. Ця величина нагоді вам при подальших розрахунках.
3
Потужність двигуна в документах на транспортний засіб зазвичай вказується в кіловатах, в той час як ставка податку стягується за кожну кінську силу. Щоб перевести кіловати в кінські сили, помножте їх число на 1,35962. Результатом цього арифметичної дії і буде потужність вашого ТС в кінських силах.
4
Знаючи кінські сили, помножте їх на ставку транспортного податку. Наприклад, якщо у вашому випадку вона дорівнює семи рублям, відповідно, на сім. Так ви отримаєте суму до сплати за один місяць.
5
Тепер залишається помножити місячну суму на число місяців, протягом яких ТС перебувало у вас у власності. Якщо повний рік, на дванадцять.
6
Інший розклад, якщо машина або інший транспортний засіб були у вас у власності не повний рік. Так, якщо ви продали його в жовтні, платити транспортний податок ви повинні за десять місяців: з початку року і до жовтня включно. А якщо купили в липні - за шість місяців: з липня по грудень включно. Відповідно, і множити треба в першому випадку на десять, а в другому на шість.