Як прати атлас. вівесті плями атласноя тканину.

Атлас - це красива тканина, вироби з якої виглядають багато. Але, на жаль, у атласу є один серйозний недолік: він легко брудниться, а неправильне виведення забруднювачів може закінчитися тим, що на одязі залишаться помітні плями.
Вам знадобиться
  • - ганчір'я;
  • - кукурудзяна або пшеничне борошно;
  • - щіточка;
  • - м'який пральний порошок;
  • - вода ;
  • - праска.
Інструкція
1
Перед пранням обов'язково потрібно вивести плями. Найчастіше це можуть бути жирні плями. Якщо пляма тільки недавно було поставлено, відразу ж промокніть його чистою ганчіркою (але не намагайтеся стерти: так тільки посилиться становище).
2
Потім посипте поставлене на атласної тканини масну пляму кукурудзяної або пшеничним борошном. Залиште на годину. За цей час велика частина жиру вбереться крохмальними частинками.
3
За допомогою щіточки обережно почистіть ткати від крохмальної присипки. А потім виперіть.
4
Якщо виріб з атласу прати в домашніх умовах не можна, то здайте його в хімчистку: там виведуть всі поставлені плями і освіжать атласну виріб.
5
Стирайте атласну одяг виключно вручну при температурі води не більше тридцяти градусів. Для прання використовуйте тільки м'які пральні порошки. Додавати відбілювач категорично заборонено: він призведе до руйнування структури тканини, і атласну виріб втратить свій первісний лоск. Більше того, через використання агресивних відбілюючих засобів білий атлас може пожовтіти.
6
Після прання вироби з атласу прополосніте його в холодній воді, в яку незадовго до цього додайте трохи оцту. Таке полоскання поверне атласному виробу пружність, а його кольором - яскравість.
7
Віджимайте атласні вироби дуже обережно (в ідеалі, якщо дозволяють обставини, злегка відіжміть атласну одяг від води і розвісьте, щоб вода вся скла).
8
утюжьте напіввологу атласну виріб праскою, прогрітим до 150 градусів. Причому, терморегулятор на прасці повинен бути розташований в положенні «шовк». Утюжьте виключно з виворітного боку.
Зверніть увагу
Суворо дотримуйтеся температурних параметрів води, передбаченої для прання атласу!
Корисна порада
Атласні подушечки, постільна білизна з атласу і атласні штори самостійно прати фахівці не рекомендують: здайте ці вироби в хімчистку.