Як виростити Какао. Як посадити шоколадне дерево.

Останнім часом фахівці-дієтологи все більше говорять про корисність вживання в їжу свіжих какао-бобів, що надають благотворний вплив на серцево-судинну, імунну та інші системи людського організму. Але, на жаль, яке надходить в реалізацію какао проходить термічну обробку, через що суттєва частина його живлющих властивостей просто втрачається. Але де ж взяти свіжі какао-боби? Їх можна виростити у себе вдома.
Вам знадобиться
  • - горщик для кімнатних рослин;
  • - водопроникна грунт;
  • - зернятко какао-бобів;
  • - вода;
  • - палички для запилення;
  • - зволожувач повітря;
  • - органічне добриво.
Інструкція
1
Наповніть горщик для кімнатних рослин землею і гарненько її спушите.
2
Опустіть зернятко какао-бобів в теплу воду і залиште його там на добу.
3
Через добу зробіть в підготовленому грунті поглиблення (приблизно на один сантиметр), збризніть водою і помістіть в ямочку зернятко, а зверху прикрийте землею.
4
Горщик з висадженим зернятком правильно розташуйте в кімнаті: на нього не повинні потрапляти прямі сонячні промені. До того ж, какао не любить протягів і сусідства з батареями центральної опалювальної системи. Пам'ятайте, що в природних умовах какао росте в півтіні, тобто під кронами величезних дерев, що закривають доступ до світла.
5
Забезпечте рослина стабільною високою температурою (від 25 градусів вище нуля) і підвищеною вологістю (можна поруч з ним встановити зволожувач повітря), і вже буквально через два тижні із зернятка з'явиться маленький паросток.
6
З часом молоденькі червоно-оранжеві листя шоколадного дерева знайдуть темно-зелене забарвлення, на рослині з'являться червонуваті і білі квітки. А значить, прийшов час запилювати рослина. Оскільки какао росте в домашніх умовах, проведіть його штучне запилення: для цього, скориставшись спеціальними паличками, перенесіть пилок з тичинок на товкач.
7
Поливайте рослину теплою водою (мінімальна температура 20 градусів), що не містить вапна. Не надто перестарайтеся при поливі рослини (коріння какао повинні бути зволожені лише злегка), оскільки застій вологи негативно позначиться на кореневій системі.
8
У період з березня по вересень один раз на місяць підгодовуйте рослина органічними добривами.
9
Обприскуйте какао спеціальними розчинами, які запобігають можливість зараження вірусними і грибковими захворюваннями.
Зверніть увагу
Не перестарайтеся з зволоженням листя шоколадного дерева: на листках може утворитися цвіль, рослина загине.
Корисна порада
Щоб запобігти застій вологи в горщику, під шар гумусу з торфом насипте пісок.