Як записувати ім'я файлу.

При необхідності дізнатися і записати назву якого-небудь файлу у вашому комп'ютері, важливо врахувати кілька особливостей відображення їх імен в використовуваною операційною системою. Головна з них полягає в тому, що ОС Windows з настройками за замовчуванням не відображає назва файлів повністю, а до деяких папок з файлами доступ закритий повністю, тому немає можливості побачити навіть їх скороченої назви.
Інструкція
1
Використовуйте для отримання назви файлу програму, спеціально призначену для роботи з файлами та папками. В ОС Windows таким менеджером файлів є Провідник. Запустити його можна подвійним клацанням по ярлику «Мій комп'ютер» на робочому столі або натисканням сполучення клавіш win + e. По дереву папок у лівій панелі програми перейдіть до каталогу, який містить Вас файл.
2
Якщо вам потрібно назву системного файлу, то цілком імовірно, що вміст каталогу, в якому він знаходиться, Провідник від вас приховає - замість файлів в правій панелі буде напис про те, що папка є системною. Якщо ви використовуєте ОС Windows 7, то для скасування установки приховувати системні файли клікніть кнопку "Упорядкувати" в лівій верхній частині інтерфейсу програми. В випав списку виберіть рядок «Параметри папок», щоб відкрити вікно з потрібними настройками. При використанні ОС Windows XP для доступу до такого ж вікна треба розкрити в меню менеджера файлів розділ «Сервіс» і вибрати пункт «Властивості папки».
3
Перейдіть на вкладку «Вид» і в списку «Додаткові параметри» знайдіть чекбокс, поміщений в рядок з написом «Показувати приховані файли, папки і диски». Поставте в нього позначку, а потім знайдіть рядок з текстом «Приховувати захищені системні файли (рекомендовано)» - в ній навпаки зніміть прапорець. Після цього закрийте вікно налаштувань натисканням кнопки «ОК». Тепер у вас буде доступ до всіх файлів системи, а бачити їх назви ви будете повністю, тобто разом з розширеннями.
4
Виділіть потрібний файл і натисніть кнопку f2 - Провідник включить функцію редагування імені файлу і виділить весь текст містить його назву. Натисніть клавіші ctrl + c, а потім кнопку esc. Таким способом ви скопіюєте назву в буфер обміну і вимкніть функцію редагування імені. Далі скопійованим назвою розпоряджатися на свій розсуд - його можна вставити в текстовий редактор, в текст листа, в повідомлення онлайн-мессенджера і т.д.