Як прибрати блиск в фотошопі.

Часто трапляється так, що через недосвідченість фотографа або в ситуаціях, коли зйомка ведеться в погано освітленому приміщенні, на обличчі людини на знімку залишаються неприємні відблиски від спалаху або інших освітлювальних приладів. Це сильно псує зображення, але цю недолік можна згодом усунути, користуючись технічними засобами програми Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Завантажуємо зображення. Вибираємо масштаб зображення таким, щоб нам без зусиль можна було розгледіти те місце, на якому ми будемо проводити ретуш. В панелі інструментів знаходимо інструмент Patch Tool (Заплатка). Також на нього можна переключитися, кілька разів натиснувши на клавіатурі Shift + J, - поєднання клавіш, яке буде по черзі активізувати інструменти з набору Healing Tools, серед яких є необхідна нам латочка.
2
Обводимо цим інструментом відблиск, який нам необхідно усунути. Обводити краще з невеликим запасом у поза, щоб після здійснення операції по контуру відблиску не залишилося неприємного білястого обідка. Відпускаємо кнопку миші. Ми виділили ділянку, який необхідно замінити, і тепер потрібно вибрати «ділянку-донор», фрагмент якого зможе заповнити зіпсоване зображення. Ставимо курсор в середину виділеної ділянки і не відпускаючи кнопку миші починаємо рухатися по картинці. Усередині виділення ми бачимо фрагменти нашої фотографії. Зупиняємося на тому місці, яке, як нам здається, могло б замінити собою вихідний фрагмент. Тут необхідно пам'ятати, що швидше за все «далеко ходити» нам не доведеться, звичайно безпосередньо біля забліковавшего місця є область тій же фактури і освітленості, що нам і необхідні.
3
Відпускаємо кнопку миші, і програма автоматично, наскільки можливо, піджене колір і інтенсивність країв «вживлюють» фрагмента до нового місця. З першого разу може вийде не дуже добре, для такої складної операції, бути може, доведеться трохи потренуватися. Але ми завжди зможемо скасувати останню дію, натиснувши Ctrl + Z, або вибравши в меню Edit> Undo (Відмінити останню дію).