Як виїхати до Праги. виїхати до Праги на тиждень в серпні.

Прага - столиця Чехії і найбільший її місто. Крім того, це гарне місце, яке користується популярністю у європейських туристів. Тут можна прогулятися по старому місту і випити знаменитого чеського пива в затишних барах і кафе. Але насамперед необхідно туди добратися. Відстань до Праги і від Москви і від Санкт-Петербурга приблизно 2000 км.
Інструкція
1
Спочатку визначитеся з транспортом. Виїхати до Праги з Москви і Санкт-Петербурга можна на поїзді, автобусі або власному автомобілі. Кожен варіант має свої переваги і недоліки.
2
Щоб купити квиток на поїзд, зверніться на вокзал або замовте його по інтернету, з доставкою. Однак плануйте поїздку заздалегідь - квитки на поїзд до Праги дуже швидко розкуповують туристичні агентства. У Празі міжнародні пасажирські перевезення здійснює один вокзал - Головний залізничний, він же Вокзал президента Вільсона. З Москви ви можете дістатися до нього на поїзді номер 021Е, який курсує щоденно. Відправляється цей потяг з Білоруського вокзалу в 23:40, прибуває до Праги через день в шість ранку. Час у дорозі становитиме близько 33 годин, вартість квитка в один кінець - 2450 рублів.
3
Плануючи поїздку з Санкт-Петербурга, врахуйте, що з Вітебського вокзалу є прямий поїзд до Праги, час у дорозі - 42 години. Однак графік проходження цього поїзда особливий, він ходить не щотижня, а квитки на нього розкуповуються заздалегідь. Тому простіше вибрати маршрут до Праги з пересадкою в Москві. Вартість двох квитків (з Петербурга до Москви і з Москви до Праги) складе близько 4000 рублів, різниця при стикуванні двох поїздів - приблизно 4 години, але ви приїдете в Прагу всього на годину пізніше, ніж при виборі прямого маршруту.
4
Якщо ви вирішили відправитися в Прагу на автобусі, майте на увазі, що цей спосіб не набагато дешевше, зате набагато менш комфортабельний. Прямого автобуса в Прагу з Москви ні, доведеться пересідати в Мінську. Їхати доведеться не менше (спочатку близько 10 години до Мінська, потім 22 години до Праги), і після такої подорожі доведеться відходити ще довго. В неділю ввечері щотижня можна сісти на автобус до Мінська на Центральному (Щелковском) автовокзалі, потім в понеділок ви пересідаєте на інший автобус, який в 10 ранку наступного дня привозить вас в Прагу. Вартість квитка - близько 2000 рублів. Автобусів із Санкт-Петербурга до Чехії не ходить, тому доведеться зробити дві пересадки (у Москві та Мінську).
5
Якщо ви володієте власним автомобілем, можете здійснити подорож до Праги на ньому. Погане дорожнє полотно вам зустрінеться тільки на російській стороні поруч з білоруським кордоном. В Білорусі, Польщі та Чехії дороги хороші і відносно рівні.
6
При транзиті територією Білорусі приготуйтеся заплатити екологічний збір, який становить близько 1,5 долара, а також придбати «зелену карту» - страховку для пересування по Євросоюзу. На 10 днів така карта коштує близько 40 доларів. У вас можуть виникнути проблеми на кордоні в Бресті, прикордонники на цьому пункті дуже повільно працюють, так що можна простояти там довго. Тому постарайтеся вибирати час прибуття на кордон так, щоб воно не збіглося з рухом поїзда. Якщо вам пощастить, ви проведете на кордоні всього 2-3 години.