Як виховати коня.

Виховання молодий коні, що має важливе значення для безпеки її господаря, починають з перших днів і продовжують протягом всієї виїздки. Щоб вона спокійно реагувала на навколишнє оточення і підкорялася волі вершника, використовують ряд послідовних вправ, мета яких полягає в приручення коня до людини і приученні до умов утримання, навколишніх предметів, звуків і запахів.
Інструкція
1
Щоб кінь легше звикла до спілкування з людьми, її вихованням має займатися одна людина. На перших порах не можна бути до неї надто вимогливим, оскільки вона спочатку буде поводитися боязко і недовірливо, не розуміти, чого від неї хочуть. Щоб привчити коня до себе, її необхідно підбадьорювати і погладжувати. У вихованні коні велике значення має тон голосу: спокійним тоном її можна заспокоїти, якщо вона чогось боїться, похвалити за заслуги. Використовуючи різкий, підвищений тон, кінь попереджають про покарання, яке послідує в разі опору.
2
Розвиток почуттів є однією з головних задач у вихованні коні. Її зір має звикати до нових предметів. Кінь, що проводить багато часу в стайні, поступово відвикне від предметів, що зустрічаються на місцевості. Щоб нові запахи не лякали кінь, необхідно привчати її нюх до них. Усунення присутньої у коней лякливості при різких несподіваних звуках також опрацьовується шляхом поступового привчання до них.
3
Щоб заручитися довірою і розташуванням коні, корисно годувати її з рук цукром, хлібом або морквою. Перед тим, як увійти в стійло, кінь необхідно гукнути, підбадьорити голосом. Увійшовши, потрібно її огладіл і дати їжу. Поза манежу кінь краще водити на довгому приводу, дозволяти їй щипати траву, валятися і наближатися до цікавлять її предметів.
4
Молоду кінь слід частіше годувати сіном, даючи його невеликими порціями. Для збереження здоров'я і фізичного розвитку коні необхідно якомога частіше бувати на свіжому повітрі. Їй потрібні щоденні заняття і проводки. Щоб оберегти тварину від застуди, необхідно утримувати її в світлих, просторих і сухих стайнях, ретельно прибирати денник і забезпечити їй рясну підстилку.
5
Щоб привчити коня до взнуздиванію і седловки, спорядження необхідно одягати з обережністю, щоб не налякати тварину різким зверненням. Кінь при цьому потрібно підбадьорювати голосом і огладжуванням. До виїздки коня приступають після того, як вона освоїться з умовами проживання та звикне до людини. Заняття проводять щодня, поступово підвищуючи вимоги і збільшуючи тривалість. По можливості, їх краще проводити у відкритому манежі. Кінь, що біжить по напрямку до дому, дуже нетерпляча і рвучка. Дуже важливим моментом у вихованні є її стримування, що дозволяє уникнути небажаної звички.