Як прищеплювати фруктові дерева.

Прищеплювати фруктові дерева важливо для того, щоб ваші рослини могли приносити великий урожай і протистояти різним захворюванням. Завдяки щепленню дерев можна заощадити місце на ділянці, виростивши відразу кілька різних сортів фруктів на одному саджанці.
Інструкція
1
Щоб не пошкодити рослину і воно не загинуло, важливо правильно проводити щеплення фруктових рослин. Якщо щеплення пройде успішно, то з часом дерево і держак стануть єдиним організмом. Домогтися цього можна тільки встановивши єдине сокорух по обох частин рослини. Для цього важливо щільно з'єднати камбіальні тканини підщепи та прищепи, що знаходяться під корою.
2
Найкраще прищеплювати молоді дерева у віці до 10 років в момент активного сокоруху, який триватиме з появи бруньок до росту нових пагонів.
3
Для заготівлі живців підійдуть тонкі гілки, але не молоді пагони. Зрізати їх можна прямо перед щепленням, а можна восени. У цьому випадку зріз потрібно обробити парафіном або садовим варом і прикріпити до черешки бирку із зазначенням сорту рослини.
4
Існує три основних способи щеплення дерев: - Копуліровка. Діаметр зрізу підщепи та прищепи для такого способу повинен збігатися. Зріжте держак і сучок, до якого збираєтеся робити щеплення, під кутом в 30 градусів і зробіть на зрізах защепіть. Скріпіть підщепу і прищепа разом і замотайте місце з'єднання поліетиленової пленкой.- Якщо діаметр зрізу дерева і держака надто відрізняються, можна робити щеплення під кору. Це найменш травматичний для рослин спосіб щеплення, крім того з його допомогою можна прищепити в одне місце відразу кілька живців. Зробіть на привої зріз під кутом в 30 градусів, розріжте кору на підщепі і вставте туди держак. Туго обмотайте місце щеплення поліетиленовою плівкою і міцно зафіксуйте держак. Через деякий час плівку можна зняти і змастити місце щеплення садовим варом.- Щеплення в розщіп зазвичай використовується для того, щоб омолодити сад, підсадивши молоді пагони до коріння старого дерева. Для цього спиляєте основні гілки підщепи на відстані 30-50 сантиметрів від стовбура і зробіть у них поздовжні розщепити глибиною в п'ять сантиметрів. Живці подрежьте у вигляді клинів і вставте в розщепів і обмотайте місце щеплення поліетиленовою плівкою.
Корисна порада
Уважно стежте за тим, як приживається держак, підгодовуйте дерево і ви отримаєте великий урожай з вашої садової ділянки.