Як зробити підсилювач звуку. Як зробити простий підсилювач звуку.

Для того щоб завжди мати під рукою підсилювач звуку, зовсім не обов'язково його купувати. Набагато дешевше буде зробити його самостійно. А для цього вам потрібно дещо розуміти в електротехніці і підключити частку фантазії.
Вам знадобиться
  • - лист алюмінію;
  • - кутник;
  • - мікросхема TDA 7294;
  • - вхідні і вихідні гнізда;
  • - ніжки від старої валізи;
  • - гвинти М3.
Інструкція
1
Насамперед візьміть алюмінієвий кутник розмірами 15х15мм - він буде потрібно для створення корпусу. Потім вам потрібно нарізати заготовки, зробити вертикальні стійки. Товщина підсилювача буде дорівнювати 60 мм, товщина скляної кришки - 4 мм, дна - 1 мм. Висота стійки буде дорівнювати 51,5 мм.
2
Зробіть горизонтальні елементи каркаса. Для зручності спиляєте кожен з кінців кутника під кутом рівно 45 градусів. Для виготовлення корпусу розмірами 430х250х60 вам знадобиться 4 куточка довжиною 422 мм і 4 - довжиною 250 мм.
3
Зберіть каркас. Для цього вам знадобиться 3 гвинта М3. Зберіть на одній вертикальній стійці два кутника, потім зробіть задню стінку і дно. Для цього розріжте на частини лобзиком алюмінієвий лист, що має товщину 1,5 мм. Прикріпіть готове дно за допомогою гвинтів до каркаса.
4
Задню частину корпусу зробіть таким же чином. Встановіть там роз'єм живлення, а також вхідні і вихідні гнізда. Далі просвердлите в задній стінці отвори для ніжок, візьміть ніжки від старої валізи і пріладьте їх до дна підсилювача.
5
Тепер зробіть передню панель. Скористайтеся для цього алюмінієвої смужкою 5 мм завтовшки. Зробіть для корпусу планку, що приховує механізм. Якщо хочете, пофарбуйте корпус фарбою з балончика.
6
Плата комутації виготовляється так: надрукуйте на лазерному принтері зображення майбутньої плати (масштаб 1: 1), виріжте і зображенням вниз помістіть малюнок на шматку склотекстоліти, попередньо знежиреному. Потім його перенесіть на фольгу, пригладжуючи розігрітим праскою (на максимальній температурі). Гладьте пару-трійку хвилин, після чого дайте платі охолонути, а потім видаліть папір із застосуванням теплої води. До цього часу тонер розплавиться і міцно прилипне до фользі.
7
Для плати для конденсаторів візьміть шприц з тупою голкою, налийте в його корпус нітролак і «намалюйте» ім доріжки плати. Протруїти обидві плати в розчині FeCl і зберіть.
8
Ізолюйте мікросхему від радіатора, бо вона має негативний потенціал на корпусі. Це можливо зробити за допомогою спеціальної провідної тепло прокладки. Вона повинна бути трохи більше підошви мікросхеми або слюди. Заізоліруйте кріплення під гвинт втулкою, виготовленої з непровідного ток матеріалу. Вставте обидві плати в корпус.
9
І нарешті, виведіть ручки управління підсилювачем звуку на передню панель і закріпіть верхню ручку.
Зверніть увагу
Тонер повинен мати якомога більшу щільність. Папір краще застосовувати для струменевих принтерів або взяти сторінку з якогось глянцевого матеріалу. Звичайний папір не підійде.
Збірка звукового підсилювача значно спрощується при використанні в ньому готового модуля. До нього необхідно додати регулятор гучності, що розв'язує конденсатор, блок живлення і будь-який відповідний корпус.
Інструкція
1
Придбайте на радіоринку плату повного (попереднього і кінцевого) звукового підсилювача типу УМ1-3. У минулому їх встановлювали в багато кольорові телевізори. Якщо ви хочете зробити стереофонічний підсилювач , купіть два таких модуля. Крім них, обзаведіться блоком живлення з вихідною напругою від 7 до 12 В (стабілізованою або нестабілізованою) з максимальним вихідним струмом не менше 200 мА, а також оксидними конденсаторами ємністю в 1000 мкФ, розрахованими на напругу не менше 25 В, по числу каналів підсилювача. Ще знадобиться одиночний або здвоєний (для стереопідсилювача) змінний резистор групи B на 100 кіло.
2
Підключіть до плати (або двом платам) блок живлення, але в мережу його поки не включайте. Плюс його приєднаєте до висновку модуля під номером 4, мінус - до висновку 3.
3
Візьміть змінний резистор. Розгорніть його висновками вниз і віссю до себе. Ліві висновки обох секцій підключіть до шостим висновків обох плат. Середній висновок однієї секції підключіть до другого висновку однієї плати, середній висновок іншій секції - того ж висновку другий плати. З'єднайте праві висновки резисторів з виходами стереоканалов джерела сигналу. До його загального проводу підключіть точку з'єднання лівих висновків секцій змінного резистора. У монофонічному підсилювачі аналогічно підключіть односекційний змінний резистор до однієї плати.
4
Візьміть електролітичні конденсатори. Плюсової висновок одного з них припаяйте до висновку 5 однією з плат. У стереофоническом приладі аналогічну операцію здійсните відносно другого конденсатора і другий плати.
5
Динамік одного з каналів (опором не менше 8 Ом) підключіть між мінусом харчування і мінусом одного з конденсаторів. У стереофоническом підсилювачі аналогічно підключіть і другий динамік, але до другого конденсатору.
6
Встановіть підсилювач в корпус. Всі його вузли і деталі закріпіть. Увімкніть джерело сигналу і блок живлення підсилювача. Перевірте, чи працює він.
Зверніть увагу
Не експлуатуйте плати без теплоотводов на мікросхемах.