Як розширити асортимент. Як проаналізувати асортимент.

Багатий асортимент завжди допомагає залучити більшу кількість покупців і зробити ваше торгове підприємство більш конкурентоспроможним. Розширення асортименту доцільно, якщо дозволяє торгова площа, а також є достатні логістичні потужності.
Вам знадобиться
  • - аналіз асортименту
Інструкція
1
Проаналізуйте наявний товарний асортимент. Найоптимальніший варіант - зробити АВС-аналіз, який передбачає ранжування всієї продукції, що продається на три категорії. В даному випадку діє відомий маркетинговий принцип Парето: саме 20% товару забезпечують 80% доходу. Нові товарні позиції необхідні, щоб залучити більшу кількість покупців, у тому числі і тих, які паралельно здійснять покупки з самої ходової групи.
2
Уважно проаналізуйте організацію простору в торговій зоні та складську логістику. Постарайтеся оптимізувати їх, щоб виділити фізичне місце для нових позицій асортименту. Прорахуйте, скільки одиниць продукції різних категорій ви можете розмістити.
3
Спочатку вводите товарні позиції, що відрізняються за ціною від наявних. Залежно від типу торгівлі та цільової клієнтури ви можете запропонувати товар більш низької або високої вартості. У кожному разі, додатковий вибір підвищить вашу конкурентоспроможність.
4
Спробуйте розширити асортимент за рахунок ексклюзивних товарів. Відберіть рідкісні, якісні продукти, які не присутні у ваших найближчих конкурентів. Проінформуйте покупців про наявність у вас нової торгової марки або виду товару. Клієнти можуть цілеспрямовано їхати до вас за ексклюзивним товаром, а паралельно придбати більш звичні позиції. Таким способом ви зможете збільшити загальний товарообіг.
5
Уважно відстежуйте поява новинок у вашій сфері. Постарайтеся, щоб у вас вони присутні в першу чергу. Реклама при запуску нових товарів, як правило, досить масштабна, тому вам не доведеться вживати додаткових кроків по просуванню. Контролюйте попит на нововведені позиції. Після декількох місяців продажів попит незмінно падає. І в цьому випадку ви можете прийняти рішення - чи залишати нову позицію в основному асортименті або ж виводити її.
Корисна порада
Приділіть увагу просьбам покупців. Дуже часто клієнти довідуються про наявність того чи іншого товару. Якщо питання повторюється дуже часто, варто ввести товар в асортимент.