Як обсмажувати борошно. борошно в соусі обсмажувати чи ні.

Смажена борошно - один з інгредієнтів різних страв. Найчастіше мука, оброблена таким способом, використовується в приготуванні соусів і підлив. Обсмажувати борошно можна не тільки пшеничну, але і картопляну.
Вам знадобиться
    • Борошно;
    • масло;
    • сковорода.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно приготувати білий соус, то борошно потрібно підсмажувати відразу на маслі. Якщо ж за рецептом блюдо потрібно подавати з червоним соусом, то борошно попередньо слід обсмажувати на сухій сковороді.
2
Отже, для білого соусу потрібно взяти товстостінну посуд і попередньо розігріти в ній масло. Можна використовувати як вершкове, так і рослинне масло, головне, щоб воно було максимально очищеним від домішок. Вершкове масло краще попередньо перетопити.
3
Потім в гаряче масло потрібно висипати борошно і підсмажувати її, безперервно помішуючи. Якщо ви на якийсь час перестанете помішувати, дуже велика ймовірність, що борошно підгорить і соус буде безнадійно зіпсований.
4
Для червоного соусу борошно попередньо обсмажується на сухій розжареній сковороді за тим же принципом. Перевага червоного соусу полягає в тому, що заготовку до нього - обсмажену муку - можна готувати про запас і зберігати в щільно закривається посуді в сухому місці. Так що, якщо є можливість, для економії часу можна так і зробити.
5
Також підсмаженої борошном заправляють гуляші і тушковане м'ясо. В цьому випадку мука присмажується як на білий соус - на гарячій сковороді, а потім додається в бульйон з м'ясом. Секрет додавання борошна в бульйон так, щоб не було грудочок, полягає в наступному. Потрібно відлити трохи бульйону в склянку і розмішати борошно безпосередньо в цій склянці, щоб розчинити утворилися грудочки. А потім вже однорідну масу додати в гуляш з м'ясом. Таким чином підлива буде ніжною і однорідної консистенції.
Зверніть увагу
Не відволікайтеся під час підсмажування борошна, вона дуже швидко пригорає.
Корисна порада
Якщо ви готуєте соус до риби, то підсмажене борошно потрібно розводити рибним бульйоном. Якщо ж до м'яса - то м'ясним.