Як визначити категорію приміщення.

Пожежна безпека регламентує обов'язкове визначення категорії приміщення по пожежній та вибухопожежної небезпеки згідно з Правилами пожежної безпеки в РФ ППБ 01-03. Приміщення підрозділяють на різні категорії, які залежать від знаходяться всередині матеріалів і горючих речовин та їх характеристик.
Інструкція
1
Проаналізуйте параметри приміщення. Категорія вибухопожежної та пожежної небезпеки присвоюється тільки приміщенням складського чи виробничого призначення. Складіть список з знаходяться в приміщенні предметів і матеріалів. На підставі складеного списку послідовно перевірте приналежність приміщення до тієї чи іншої категорії.
2
Присвойте приміщенню категорію А з підвищеною вибухопожежонебезпечних, якщо в приміщенні розташовуються легкозаймисті рідини або горючі гази з температурою спалаху до 28оС. При цьому їх кількості достатньо для утворення вибухонебезпечних парогазоповітряні сумішей, які під час займання створять у приміщенні надлишковий тиск вибуху понад 5 кПа. Також до категорії А віднесіть приміщення, в якому зберігаються матеріали і речовини, які при взаємодії з киснем, водою або іншими речовинами в приміщенні, вибухають або починають горіти, створюючи надлишковий тиск вибуху до 5 кПа.
3
Присвойте приміщенню категорію Б з вибухопожежонебезпечних, якщо в ньому розташовуються волокна, горючі пилу або легкозаймисті рідини, що володіють температурою спалаху до 28оС. При цьому їх кількості достатньо для утворення пароповітряних або пилоповітряних сумішей, які під час займання створять у приміщенні надлишковий тиск вибуху понад 5 кПа.
4
Присвойте приміщенню категорію В1-В4 з пожежонебезпекою, якщо в ньому розташовуються трудногорючие та горючі рідини, трудногорючие і тверді горючі матеріали і речовини, а також матеріали і речовини, здатні горіти при взаємодії з водою, киснем або іншими речовинами в приміщенні .
5
Присвойте приміщенню категорію Г з помірною пожежонебезпекою, якщо воно використовується для виробничих потреб, під час яких обробляються матеріали в розпеченому, гарячому або розплавленому вигляді. При цьому процес обробки відбувається з виділенням іскор, полум'я або променистого тепла.
6
Присвойте приміщенню категорію Д зі зниженою пожежонебезпекою, якщо в ньому зберігаються матеріали і негорючі речовини в холодному стані.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Yo6DR74SIkM