Як освітлити фотографію у фотошопі.

Часто через недосконалість режиму автоматичної настройки фотоапаратури, непрофесіоналізму фотографа або в тих ситуаціях, коли фотозйомка проводиться при несприятливому освітленні, кінцеві знімки виходять занадто темними. За допомогою інструментів програми Adobe Photoshop ситуацію можливо виправити.
Інструкція
1
Завантажуємо файл з фотографією. Попередньо, якщо необхідно, обрізаємо зайві краю кадру - перед нами знімок в його кінцевому розмірі. Якщо знімок занадто темний і навіть найсвітліші місця і деталі на ньому виглядають приглушено, рекомендується насамперед провести одну нехитру операцію. В меню Image знаходимо пункт Auto Contrast (Автоматичне відновлення контрастності) .Нужно сказати, що це дія, на відміну від багатьох інших операцій, не призводить до втрати інформації на зображенні, ніяка деталь з фотографії не зникає, що дуже важливо для подальшої обробки - просто динамічний діапазон зображення оптимізується (найсвітліші ділянки стають якомога світліше, найтемніші - дійсно, самими темними). Таким чином можна скорегувати помилки внесені при виборі експозиції, чи були вони спровоковані невмілими діями фотографа, або виникли з вини автоматики фотоаппарата.Как правило вже після цієї операції зображення стає світліше і розбірливою.
2
Тепер внесемо зміни в загальну гаму фотографії. Застосовуємо команду Levels (Рівні), в меню Image> Adjustments> Levels або натиснувши Ctrl + L. Для вирівнювання тональності картинки рухаємо середній повзунок під гістограмою вліво доти, поки освітленість картинки не прийме необхідний, приємний для очей рівень.
3
Варто попередити, що цей спосіб корекції більш безпечний, на відміну від, наприклад, стандартної операції Brightness/Contrast (Яскравість-Контраст). Справа в тому, що коли ми просто освітлюємо картинку, роблячи деталі середньої яскравості світліше, то ті деталі, які були і без того яскравими, просто виходять за рамки динамічного діапазону, тобто інформація знищуються - на місці світлих переходів утворюються великі однотонні яскраві плями, колишнє зображення всередині них зникає. Небо стає схожим на залатану ганчірку, освітлені особи перетворюються в плоскі млинці і т.п. Тому, якщо вам все-таки доведеться користуватися панеллю Brightness/Contrast, зверніть увагу, що застосовувати її можна тільки в косметичних цілях. Для коригування загальної гами фотографії краще застосовувати команду Levels (Рівні), як і було описано вище.