Як визначити клас будівлі.

Визначення класу будівлі показує його архітектурну цінність, значимість, соціальне та містобудівне значення, також функціональну складність будівлі. У проектуванні і будівництві можна зустріти самі різні види будівель, у зв'язку з цим їх класифікують по безлічі ознак.
Інструкція
1
Визначте клас будівлі за призначенням. Будівля може бути житловий, призначене для постійного або тимчасового проживання; громадське, призначене для соціального обслуговування; промислове, призначене для розміщення виробництва; сільськогосподарське, призначене для сільськогосподарського виробництва.
2
Визначте клас будівлі по поверховості. До малоповерхових будівель відносяться будівлі від 1 до 5 поверхів. До среднеетажние відносяться будівлі від 5 до 12 поверхів. До висотних будівель належать споруди, що мають більше 12 поверхів.
3
Визначте клас будівлі по конструкції стін. В цьому випадку будівля класифікують на мелкоелементние і крупноелементні.
4
Визначте клас будівлі за способом зведення. До повнозбірних будинків відносяться будівлі, зведені за допомогою панелей або об'ємних блоків. К не індустріальним будівель належать будови, зведені з цегли.
5
Визначте клас будівлі по довговічності. Це означає визначення терміну, протягом якого будівля буде зберігати свої експлуатаційні властивості. До I класу будівель відносяться громадські будівлі з терміном експлуатації більше 100 років. До II класу належать будівлі висотою не менше 9 поверхів з терміном служби від 50 до 100 років. До III класу належать будівлі з висотою не більше 5 поверхів з терміном служби від 20 до 50 років. До IV класу відносяться тимчасові споруди та будівлі з терміном служби не більше 20 років.
6
Визначте клас будівлі по вогнестійкості. Будівлі з кам'яними конструкціями відносяться до класу I і II. Будівлі з дерев'яними оштукатуреними стінами відносяться до класу IV. Будівлі з дерев'яними НЕ оштукатуреними стінами відносяться до класу V.
7
Визначте клас будівлі по відповідальності. Клас відповідальності призначається проектною організацією, що займається проектом. До I класу визначають громадські та великі промислові будівлі, а також житлові будинки з висотою не менше 9 поверхів. До II класу належать невеликі громадські та промислові будівлі, а також житлові будинки з висотою до 9 поверхів. До III класу визначають житлові будинки з висотою до 5 поверхів і будівлі, які мають середні експлуатаційні вимоги. До IV класу відносяться тимчасові будівлі, які мають мінімальні вимоги.