Як порахувати амортизацію автомобіля. Як порахувати амортизацію на грзовой а/м.

Знати амортизацію свого автомобіля не просто потрібно, а дуже потрібно. По-перше, це необхідно в тих випадках, якщо машина використовується в службових цілях. Щоб вам давали грошей на її ремонт або купівлю якихось необхідних деталей, вам обов'язково потрібно розрахувати наскільки зносилося транспортний засіб за час експлуатації. Також амортизація необхідна і для укладення договору зі страховою компанією. Адже, виходячи з неї, налічуватиметься страхова виплата.
Інструкція
1
Фахівці рекомендують: заводите спеціальний щоденник. В ньому потрібно досить докладно вказувати ті роботи, які проводилися з автомобілем протягом року. Наприклад, заповнюєте графи скільки кілометрів було автомобілем пройдено, скільки разів мінялися витратні матеріали (масло, фільтри, колодки і т.д.). Звичайно ж не забувайте вказувати і глобальні ремонти. Наприклад, заміна скла, ремонт глушника та інші. Обов'язково прописуйте в цьому щоденнику ціни. Їх необхідно підтверджувати чеками. Тому, якщо хочете, щоб знос автомобіля був порахований коректно, доведеться займатися монотонною роботою збору чеків.
2
Візьміть до відома, що іноді бухгалтера користуються певним системами розрахунку. За ним амортизація автомобіля за рік в середньому становить близько 10-20% від вартості нової машини. Так що якщо хочете самостійно порахувати знос, згідно з цією системою, то просто помножте кількість років вашого транспортного засобу на ці проценти. Правда положення це актуально тільки для "молодих" автомобілів, зазвичай не старше 5 років. Після знос розраховується трохи інакше. Але при такій схемі розрахунку ніякі ремонти оплачуватися вам не будуть. Тому в даній ситуації збирати чеки - даремна трата часу.
3
Ще один метод розрахунку амортизації автомобіля називається нелінійним. Тут за основу береться нарахування зносу на залишкову вартість машини. Коли залишкова вартість становить 20% від початкової ціни, порядок розрахунку виглядає так: з'являється базова ставка, від якої далі і виробляються інші викладки. Як правило, для спрощення завдання по обчисленню зносу цю базову ставку ділять на ту кількість місяців, який залишається до кінця терміну використання цього засобу в експлуатації.
4
В деяких випадках суму амортизації можна збільшити за рахунок підвищувальних коефіцієнтів. До них відносяться робота в агресивних умовах, використання транспортного засобу для сільськогосподарських потреб, робота автомобіля в промисловій економічній зоні особливого призначення. Дане положення регулюється пунктом 7 статті 259 Податкового кодексу Російської Федерації.