Як знайти жорсткий диск в біос. Як подивитися диски в биосе.

Коли ви підключаєте до комп'ютера жорсткий диск, може статися, що він не відображається в «Мій комп'ютер» і навіть відсутня в «Диспетчері пристроїв». Тоді насамперед потрібно подивитися, чи бачить жорсткий диск биос комп'ютера. Якщо в биос вінчестер все-таки визначається, значить, система його розпізнала. У таких випадках жорсткий диск потрібно буде просто вручну підключити вже в самій системі.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер і відразу після цього натисніть на клавіатурі кнопку Del. Так ви потрапите в меню біос, в якому виберіть меню Main. У ньому є інформація про всі підключені до материнської плати основних пристроях.
2
Шукати жорсткий диск в біос потрібно залежно від інтерфейсу підключення, яким він оснащений. Якщо ваш жорсткий диск оснащений інтерфейсом IDE, то шукати його потрібно в розділах Primary IDE Master і Secondary IDE Master. Якщо система бачить жорсткий диск, то навпроти рядка відображається інформація про моделі жорсткого диска, фірмі виробнику і ємності вінчестера. Вибравши цей розділ і натиснувши Enter, ви побачите більш детальну інформацію про жорсткому диску. Якщо система не бачить підключеного вінчестера, то навпроти буде напис Not detected.
3
Якщо у вас жорсткий диск з інтерфейсом підключення SATA, значить шукати, відповідно, потрібно навпроти пунктів SATA. Приміром, ви підключили жорсткий диск до другого SATA-роз'єму на системній платі. Отже, інформація про нього повинна бути напроти пункту SATA 2. Щоб переглянути додаткову інформацію, потрібно також вибрати цей розділ і натиснути Enter. Як і в попередньому випадку, якщо система не розпізнає підключений пристрій, ви побачите напис Not detected.
4
Система повинна розпізнавати жорсткі диски відразу ж після їх підключення. Якщо ви підключили жорсткий диск, а система биос його не бачить, причин може бути кілька. Можливо, відходить шлейф підключення. Тоді потрібно все перевірити і підключити заново. Також може бути, що шлейф підключення вийшов з ладу, значить потрібно спробувати інший. Може також статися, що ви забули підключити живлення до вінчестера. Не варто виключати поломки інтерфейсу підключення на самій системній платі. Варто спробувати підключити жорсткий диск до іншого інтерфейсу. Найвірніший спосіб перевірити жорсткий диск на справність - підключити до іншого комп'ютера.